Meню

Актуальні запитання

Я проживала в зоні посиленого радіологічного контролю з 1986 року. У 2009 році переїхала за межі забрудненої зони. У лютому 2017 року набула права на оформлення пенсії як постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Чи матиму я право на призначен | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 07.03.2017

Я проживала в зоні посиленого радіологічного контролю з 1986 року. У 2009 році переїхала за межі забрудненої зони. У лютому 2017 року набула права на оформлення пенсії як постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Чи матиму я право на призначен

 

 

Відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особи, віднесені до 4 категорії, мають право на призначення дострокової пенсії за віком за умови, що вони  постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років.

Пенсія призначається  зі зниженням пенсійного віку на 2 роки (за умови, якщо особи постійно проживали або постійно працювали на території забрудненої зони з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період), та додатково на 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.

            При цьому, необхідним документом для призначення такої пенсії є посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії.

Звертаємо увагу, що згідно з чинним законодавством при призначенні дострокової пенсії за віком не встановлюється додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам віднесеним до 4 категорії.

 

 


Кількість переглядів: 169