Meню

Актуальні запитання

Починаючи з 1996 року по даний час я офіційно працюю в Чехії. Чи зарахується при призначенні пенсії в Україні стаж, набутий мною на території Чеської Республіки? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 20.05.2015

Починаючи з 1996 року по даний час я офіційно працюю в Чехії. Чи зарахується при призначенні пенсії в Україні стаж, набутий мною на території Чеської Республіки?

 

Укладений 4 липня 2001 року Договір між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення набрав чинності 1 квітня 2003 року.

Відповідно до п.4 ст.39 цього Договору періоди страхування, набуті згідно з правовими нормами Договірних Сторін їхніми громадянами до дня набуття чинності Договором, зараховуються як періоди тієї Договірної Сторони, на території якої громадянин на цей день або востаннє перед цією датою постійно проживав.

Іншими словами, у тому разі, якщо український громадянин станом на 01.04.2003 постійно проживав на території України (тобто не оформляв виїзд на ПМП за кордон), стаж, набутий ним до зазначеної дати на території Чехії, враховується до страхового стажу українською стороною, як свій власний. І навпаки, якщо український громадянин отримав право на постійне проживання в Чехії до 01.04.2003 і на дату права на пенсію продовжує проживати в Чехії, чеська сторона при призначенні пенсії враховуватиме весь період чеського страхового стажу та український стаж, набутий ним до 01.04.2003.

У разі якщо страховий стаж, набутий на території Чеської Республіки після 01.04.2003 складає 1 рік і більше, він буде врахований при призначенні пенсії чеською стороною згідно з її правовими нормами (ст. 13 Договору).

 

 


Кількість переглядів: 140