Meню

Актуальні запитання

Пенсійне забезпечення громадян України, які працювали в Іспанії та Португалії | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 27.10.2016

Пенсійне забезпечення громадян України, які працювали в Іспанії та Португалії

 

Питання пенсійного забезпечення для осіб, які працюють в Іспанії та Португалії, регулюються відповідними міжнародними угодами та поширюються на такі види пенсій, як за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника та за вислугу років (тільки для Португальської Республіки).

Обидві Угоди передбачають пропорційний принцип обчислення пенсій, який полягає в тому, що пенсійне забезпечення громадян договірних сторін надає держава, на території якої набутий страховий стаж, відповідно до свого законодавства.

Водночас, якщо громадяни України не набули достатнього для призначення пенсії в Україні стажу, при визначенні права на пенсію може бути врахований стаж, набутий на території Іспанії або Португалії, за умови його підтвердження компетентними органами іспанської чи португальської сторони.

При цьому можна звернутися до пенсійної служби за місцем проживання в Україні та надати документи, що засвідчують особу, номер соціального страхування, присвоєний в Іспанії або Португалії, та документи про стаж, набутий в Україні та за її межами. Зазначені документи будуть надіслані до відповідних органів іноземної держави для отримання офіційного підтвердження стажу, набутого за кордоном.

 

Наталія Телешман, головний спеціаліст відділу іноземних пенсій

 

 


Кількість переглядів: 231