Meню

Актуальні запитання

В 2010 році мені була призначена пенсія за вислугу років як працівнику охорони здоров'я. З 2014 року я знову влаштувався на лікарську посаду, у зв’язку з чим припинена виплата моєї пенсії. Чи маю я право на отримання пенсії у зв?язку з досягненням п | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 05.09.2016

В 2010 році мені була призначена пенсія за вислугу років як працівнику охорони здоров'я. З 2014 року я знову влаштувався на лікарську посаду, у зв’язку з чим припинена виплата моєї пенсії. Чи маю я право на отримання пенсії у зв?язку з досягненням п

 

Відповідно до пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування" до запровадження пенсійного забезпечення через корпоративні на професійні фонди особам, які працювали або працюють, зокрема, на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно із статтею 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати працездатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. 

Статтею 7 вказаного Закону встановлено, що пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на такий вид пенсії. Такий вид пенсії призначається один раз довічно. В разі влаштування на роботу, що дає право на пенсію за вислугу років, виплата такої пенсії припиняється і поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.

Статтею 26 Закону України "Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування" передбачено право на пенсію за віком після досягнення віку 60 років  та наявності страхового стажу не менше 15 років (для жінок, які народилися до 1961 року, існує градація поступового підвищення пенсійного віку від 55 до 60 років) . Особи мають право на призначення пенсії за віком за вказаних вище умов незалежно від того, припинено  роботу на час звернення за пенсією, чи вона продовжується.

Відповідно до статті 10 вказаного Закону особі, яка має одночасно право на різні види пенсії, призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Тому в разі виявлення бажання перейти з пенсії за вислугу років на пенсію за віком необхідно подати відповідну заяву до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання (реєстрації).

Згідно з п.3 ст. 45 вказаного вище Закону переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні на інший вид пенсії її розмір визначається згідно із законодавством, яке діє на момент звернення за переведенням на інший вид пенсії.

Отже, в наведеному випадку лікар, якому припинено виплату пенсії за вислугу років і який досяг пенсійного віку, має право перейти на пенсію за віком (при цьому пенсія з віком виплачуватиметься і в разі продовження роботи) або матиме право на отримання пенсії за вислугу років після звільнення з лікарської посади.

 

Світлана Хітик, головний спеціаліст управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

 


Кількість переглядів: 170