Meню

Актуальні запитання

Якщо не вистачає страхового стажу громадянам, які працювали? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 26.08.2016

Якщо не вистачає страхового стажу громадянам, які працювали?

 

 

Про своє майбутнє пенсійне забезпечення громадянам необхідно дбати вже сьогодні, оскільки пенсія – це не подачка від держави, а виплата, зароблена офіційною працею протягом життя. На сьогоднішній день пенсійним законодавством передбачена можливість кожному подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин.

Нагадаємо, норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) передбачають виконання певних умов для призначення пенсії за віком, а саме досягнення пенсійного віку (для чоловіків та жінок – 60 років) і мати неменше, як 15 років страхового стажу. Основними складовими, які враховуються при визначенні розміру пенсії є стаж роботи та розмір заробітної плати, з якої сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (до 01.01.2011 – страхові внески). Тобто, чим більші стаж та заробітна плата – тим більший розмір пенсії!

Зазначимо, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові (єдиний) внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, який обчислюється як добуток мінімального розміру заробітної плати.

Якщо ж у якісь періоди трудової діяльності застрахована особа працювала неповні місяці (0,25, 0,5, 0,75 ставки), прийнята на роботу або звільнена з роботи посеред календарного місяця, перебувала частину місяців у відпустці без збереження заробітної плати, і саме цих місяців їй не вистачає до стажу – вихід є. Відповідно до статті 24 Закону, ці місяці зараховуються до страхового стажу як повні, за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Доплату можна здійснити за період з 01.01.2004 по 31.12.2010.

Дана можливість також передбачена для фізичних осіб - підприємців, які здійснювали підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування у період з 01.01.2004 по 01.07.2010.

Щоб здійснити доплату до мінімального страхового внеску, потрібно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання та подати заяву відповідного зразка. Працівник органу Пенсійного фонду здійснює розрахунок доплати. Застрахованій особі необхідно сплатити страхові внески в сумі, зазначеній у повідомленні-розрахунку, протягом 10 календарних днів з дня його отримання та подати до органів Пенсійного фонду України відомості про суми доплати за себе.

Таким чином, неповні місяці трудової діяльності особі будуть зараховані до страхового стажу як повні, що позитивно вплине на рівень пенсійного забезпечення в майбутньому.

Наталія СІДОР, головний спеціаліст управління  платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб і контрольно-перевірочної  роботи 

 

 


Кількість переглядів: 87