Meню

Актуальні запитання

Чи мають право на пенсійне забезпечення громадяни України, які зареєстровані в Україні, але тимчасово проживають за кордоном? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 20.05.2015

Чи мають право на пенсійне забезпечення громадяни України, які зареєстровані в Україні, але тимчасово проживають за кордоном?

 

  Відповідно до ст.313 Цивільного кодексу України фізична особа має право на свободу пересування.

Громадяни України, які зареєстровані в Україні, але тимчасово проживають за кордоном, мають право на пенсію за віком при досягненні пенсійного віку та за наявності не менше 15 років страхового стажу.

Керуючись п.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в разі перебування особи за межами України заява про призначення пенсії може бути подана через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем реєстрації заявника.

В разі вчинення довіреності за кордоном, довіреність має бути легалізована в консульській установі або засвідчена штампом апостиля компетентним органом держави, в якій документ складений.

 

 


Кількість переглядів: 210