Meню

Актуальні запитання

Я працював з 1995 року по 2010 рік в Російській Федерації. Чи буде враховано стаж та заробітну плату за цей період при призначенні пенсії в Україні? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.07.2016

Я працював з 1995 року по 2010 рік в Російській Федерації. Чи буде враховано стаж та заробітну плату за цей період при призначенні пенсії в Україні?

 

На сьогодні питання пенсійного забезпечення громадян України, які працювали на території Російської Федерації, регулюється Угодою про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, оскільки і Україна, і Російська Федерація, є державами – учасниками цієї Угоди.

Угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені або будуть встановлені законодавством держав – учасниць цієї Угоди, та передбачає, що призначення пенсій громадянам цих держав здійснюється за місцем їх проживання.

При цьому, для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, враховується трудовий стаж, набутий на території будь якої з держав-учасниць Угоди, а також на території колишнього СРСР, за час до набуття чинності цією Угодою.

Підставою зарахування стажу служить трудова книжка та документи про підтвердження стажу, видані в установленому порядку.

Для врахування заробітної плати за час роботи в Російській Федерації надається довідка про заробітну плату за періоди, що відповідають нормам статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно якої для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата, нарахована в російських карбованцях, враховується з переведенням, починаючи з 01.12.1992, у гривні за офіційним обмінним курсом, встановленим на дату призначення пенсії.

 

Коцюб Іван, головний спеціаліст відділу іноземних пенсій

 

 


Кількість переглядів: 138