Meню

Актуальні запитання

Рішенням комісії МСЕК мене визнано інвалідом 3 групи. Мій вік 50 років, стаж роботи в Україні – 9 років. Крім того, протягом 2007-2013 рр. працювала на території Португалії. Чи буде враховано страховий стаж, набутий на території Португальської Респуб | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 10.06.2016

Рішенням комісії МСЕК мене визнано інвалідом 3 групи. Мій вік 50 років, стаж роботи в Україні – 9 років. Крім того, протягом 2007-2013 рр. працювала на території Португалії. Чи буде враховано страховий стаж, набутий на території Португальської Респуб

 

Питання пенсійного забезпечення громадян України та Португальської Республіки регулюються Угодою між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення (далі - Угода) та Адміністративною домовленістю стосовно процедури застосування цієї Угоди, які набрали чинності з 01.03.2012.

Дана Угода передбачає, що кожна сторона призначає і виплачує пенсію за страховий стаж, набутий на території своєї держави. Також, в разі нестачі страхового стажу, необхідного для набуття права на пенсію, може бути врахований страховий стаж, набутий на території іншої договірної сторони.

Відповідно до п.1 ст.32 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" особи, визнані інвалідами 3 групи, набувають права на пенсію по інвалідності у віці 50 років за наявності на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією 12 років стажу і більше. Ваш страховий стаж, набутий на території України, складає 9 років і є меншим, ніж мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії по інвалідності.

Враховуючи вище зазначене, для визначення наявності права на пенсію згідно законодавства України буде враховуватися страховий стаж, набутий Вами на території Португалії, щоправда за умови його підтвердження компетентними органами португальської сторони.

Що стосується призначення та виплати пенсії по інвалідності за португальський стаж, то рішення з цього питання буде прийматись португальською стороною, виходячи з медичних показників та враховуючи офіційно набутий стаж на території Португалії.

В будь-якому випадку Вам слід звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання із відповідною заявою та надати паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявністю), ідентифікаційний номер в Україні, копію виписки з акту огляду МСЕК про визнання Вас інвалідом, номер соціального страхування (NISS) і податковий ідентифікаційний номер (NIF), присвоєні Вам в Португалії, а також всі документи про стаж, набутий на території Португальської Республіки. Водночас, оскільки переказ пенсії з Португалії здійснюється безпосередньо на особистий рахунок пенсіонера в банківській установі, Вам потрібно надати довідку про відкриття такого рахунку.
 
Дзик Ірина, головний спеціаліст відділу іноземних пенсій

 

 


Кількість переглядів: 200