Meню

Актуальні запитання

Я проживаю в Республіці Білорусь і з 2003 року отримую пенсію за віком, обчислену відповідно до білоруського законодавства. Планую переїхати на постійне місце проживання до України. Чи зможу я отримувати пенсію при переїзді? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 18.05.2016

Я проживаю в Республіці Білорусь і з 2003 року отримую пенсію за віком, обчислену відповідно до білоруського законодавства. Планую переїхати на постійне місце проживання до України. Чи зможу я отримувати пенсію при переїзді?

 

Я проживаю в Республіці Білорусь і з 2003 року отримую пенсію за віком, обчислену відповідно до білоруського законодавства. Планую переїхати на постійне місце проживання до України. Чи зможу я отримувати пенсію при переїзді?

 

Питання пенсійного забезпечення громадян, які  постійно проживали на території Білорусі і переїхали на постійне  місце  проживання на територію України,  врегульовані Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про гарантії прав громадян в галузі пенсійного забезпечення від 14.12.1995.

Стаття 5 вищезазначеної Угоди передбачає, що пенсійне забезпечення громадян Договірних Сторін та членів їх сімей здійснюється за законодавством тієї Договірної Сторони, на території якої Вони постійно проживають.

 Згідно статті 8 Угоди при переселенні пенсіонера з території однієї Договірної Сторони на територію іншої Договірної Сторони виплата пенсії припиняється у порядку, передбаченому законодавством відповідних Договірних Сторін.

Компетентна установа держави переселення призначає пенсіонеру, який отримав дозвіл на постійне проживання, пенсію з місяця, до якого проводилась виплата пенсії за попереднім місцем  проживання, але не більше ніж за шість місяців до місяця звернення за пенсією.

Таким чином, у  випадку Вашого переселення  до України виплату пенсії в Білорусі буде припинено. Надалі призначення та виплата пенсії будуть здійснюватись на підставі законодавства України. Для цього Вам потрібно буде звернутись до управління Пенсійного фонду України за новим місцем проживання із відповідною заявою.

                                                 

Максимюк Наталія, начальник відділу іноземних пенсій

                                                

 

 


Кількість переглядів: 82