Meню

Актуальні запитання

Чи мають право жінки виходити на пенсію у 55 років? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 20.04.2016

Чи мають право жінки виходити на пенсію у 55 років?

 

Умови призначення пенсій за віком для жінок не змінилися

 

Відповідно до статті 26 Закону України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. Водночас до досягнення 60-річного віку право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Дострокове призначення пенсії за віком жінкам при досягненні 55-річного віку на даний час законодавством не передбачено. У відповідності до п.7-2 Прикінцевих положень згаданого вище Закону таке право надавалося лише до  1 січня 2015 року за умови наявності у жінки страхового стажу не менше 30 років та звільнення з роботи.

Додатково інформуємо, що 15.04.2016 набрав чинності Закон України  "Про внесення зміни до статті 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії". А це означає, що, як і раніше, крім обов'язкового врахування для обчислення пенсії заробітку за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, у разі якщо тривалість останнього становить не менше 60 місяців, за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для розрахунку пенсії може бути врахована заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року.

 

Наталія Назаренко, заступник начальника управління пенсійного забезпечення

 

 

 


Кількість переглядів: 191