Meню

Актуальні запитання

Тимчасово з 1 квітня 2015 по 31 грудня 2015 року діяло положення, за яким пенсія працюючим державним службовцям не виплачувалась. З 1 січня 2016 року, я як пенсіонер працюючий на державній службі, можу отримувати і зарплату, і пенсію? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 03.02.2016

Тимчасово з 1 квітня 2015 по 31 грудня 2015 року діяло положення, за яким пенсія працюючим державним службовцям не виплачувалась. З 1 січня 2016 року, я як пенсіонер працюючий на державній службі, можу отримувати і зарплату, і пенсію?

 

Законом України №911-VIII від 24.12.2015 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” внесено зміни до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з приводу обмеження виплати пенсії. Згідно з цим Законом, тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про судоустрій і статус суддів”, призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

Отже, у випадку влаштування на посаду державного службовця чи посадової особи органів місцевого самоврядування, призначена пенсія у тимчасовий період не виплачуватиметься.

Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється з дня, наступного після звільнення, у розмірі, який був встановлений особі до застосування обмеження виплати пенсії.

Крім того, вищезазначеним Законом внесено зміни до законів України „Про державну службу”, „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”. Згідно з цими змінами, ветеранам військової служби, які отримують пенсію державного службовця та працюють на посадах віднесених до державної служби, виплата пенсії здійснюється в повному обсязі, за наявності у них посвідчення „Ветеран військової служби”.

 

 

  Підготувала головний спеціаліст управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду  України в Чернівецькій області Пастух І.В.   

 

 


Кількість переглядів: 154