Meню

Актуальні запитання

Чи підвищується розмір пенсії в разі більш пізнього звернення за її призначенням? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 18.01.2016

Чи підвищується розмір пенсії в разі більш пізнього звернення за її призначенням?

 

У законодавстві передбачено підвищення розміру пенсії за віком у разі відстрочки часу її призначення.

Так, особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон), але після досягнення віку 60 років виявила бажання працювати і одержувати пенсію з пізнішого віку, пенсію за віком призначають з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії. При цьому розмір пенсії підвищують на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію до 60 місяців, та на 0,75% - за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку,  в разі відстрочки виходу на пенсію понад 60 місяців.

У цьому випадку підвищують розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до статті 27 Закону, виходячи з наявного стажу та заробітку особи.

Підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не відбувається.

 

Світлана Хітик, головний спеціаліст управління пенсійного забезпечення 

 

 


Кількість переглядів: 122