Meню

Актуальні запитання

Моя мати тимчасово проживає за кордоном. Через два місяці вона досягне пенсійного віку. Чи можу я оформити документи для призначення їй пенсії в Україні? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 18.01.2016

Моя мати тимчасово проживає за кордоном. Через два місяці вона досягне пенсійного віку. Чи можу я оформити документи для призначення їй пенсії в Україні?

 

У випадку, якщо заява про призначення пенсії з певних обставин не може бути подана заявником особисто до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації), така заява може бути подана через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Це передбачено пунктом 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846.

При цьому довіреності, оформлені в країнах далекого зарубіжжя (зокрема, в Канаді, США, Ізраїлі, Франції, Німеччині, Італії тощо), повинні бути засвідчені штампом «Apostille» або легалізовані в консульських установах, а  довіреності, складені в державах-учасницях СНД чи в країнах, з якими Україною укладено договір про надання правової допомоги (наприклад, в Польщі, Чехії, країнах Прибалтики та ін.) приймаються на території України без будь-якого спеціального засвідчення. Водночас, до документів, виданих іноземною мовою, додається їх переклад, завірений нотаріально.

Таким чином, Ви зможете подати документи для призначення пенсії іншій особі,  якщо остання уповноважить Вас на вчинення таких дій на підставі довіреності,  оформленої належним чином.

 

Наталія Назаренко, начальник відділу іноземних пенсій ГУ ПФУ в Чернівецькій області

 

 


Кількість переглядів: 138