Meню

Актуальні запитання

Я вийшла на пенсію за віком в 2008 році. Маю 37 років педагогічного стажу (до грудня 2015 року). Чи маю я право на грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій. | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 16.01.2016

Я вийшла на пенсію за віком в 2008 році. Маю 37 років педагогічного стажу (до грудня 2015 року). Чи маю я право на грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій.

 

Призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню у розмірі 10 місячних пенсій особи станом на день її призначення педагогічним працівникам стало можливо лише після внесення змін у Закон України "Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування" (Закон №1058-IV), які набули чинності з 1 жовтня 2011 року.

Грошову допомогу надають за таких умов:

- якщо пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV призначають після 1 жовтня 2011 року;

- якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону №1058-IV, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на по­садах, робота на яких дає право на при­значення пенсії за вислугу років відпо­відно до статті 55 Закону України  "Про пенсійне забезпе­чення";

- якщо страховий стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, становить: для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років;

- якщо до цього не було призначено будь-яку пенсію.

            Оскільки Вам пенсію за віком призначено в 2008 році, підстав для виплати грошової допомоги немає.

 

Світлана Хітик,  головний спеціаліст  управління пенсійного забезпечення  головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області 

 

 


Кількість переглядів: 196