Meню

Актуальні запитання

Багатодітна мати отримує пенсію за вислугу років. Чи має право батько на призначення пенсії зі зниження пенсійного віку? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 16.01.2016

Багатодітна мати отримує пенсію за вислугу років. Чи має право батько на призначення пенсії зі зниження пенсійного віку?

 

Згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"(далі – Закон), жінки, які, зокрема, народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 цього Закону, за наявності не менш як 15 років страхового стажу.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснював батько, йому призначають дострокову пенсію за віком, але не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону, за наявності не менше як 20 років страхового стажу.

Відповідно  до статті 10 Закону, особі, яка має одночасно право на різні види пенсії, призначається один із них на її вибір. Отже, якщо мати використала право на призначення пенсії (незалежно від виду) до досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону, то батько не має права на призначення дострокової пенсії за віком.

Оскільки мати отримує пенсію за вислугу років, підстав для призначення її чоловікові пенсії зі зниженням пенсійного віку, як багатодітному батьку, немає.

 

Тетяна Григораш, головний спеціаліст відділу з питань призначення пенсій та методичної роботи управління пенсійного забезпечення  головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 


Кількість переглядів: 182