Meню

Актуальні запитання

Я працював в 2003 – 2006 роках в Росії трактористом в сільськогосподарському підприємстві. Чи буде зараховуватися мені ця робота в стаж, який дає право на пільгову пенсію? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.09.2015

Я працював в 2003 – 2006 роках в Росії трактористом в сільськогосподарському підприємстві. Чи буде зараховуватися мені ця робота в стаж, який дає право на пільгову пенсію?

 

Пенсійне забезпечення громадян України, що проживають за її межами провадиться на основі договорів (угод) з іншими державами.

            Відповідно до Угоди між державами - учасницями Співдружності Незалежних Держав, пільговий стаж набутий на території Російської федерації зараховується до стажу, який дає право на пільгову пенсію. При зверненні тракториста-машиніста за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація господарства подає довідку про стаж роботи, який дає право на пільгову пенсію. В довідці має бути вказано про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції. Також рекомендованими документами для підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення є атестат (свідоцтво) про навчання та присвоєння відповідної кваліфікації, посвідчення тракториста.

            В разі, якщо підприємство ліквідоване, заявник подає до управління Пенсійного фонду України заяву про підтвердження стажу роботи, довідку з Єдиного державного реєстру про ліквідацію підприємства без правонаступництва, трудову книжку, документи видані архівними установами. В разі необхідності працівниками управління Пенсійного фонду України надається допомога у зборі необхідних документів. Комісія з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, розглядає подані документи та приймає  відповідне рішення.

 

  Ірина Пастух,  головний спеціаліст  управління пенсійного забезпечення

 

 


Кількість переглядів: 225