Meню

Актуальні запитання

Я - студентка 3-го курсу. У цьому році, у віці 44 років помер мій батько (від хвороби), але він не був визнаний інвалідом? Чи маю я право на пенсію у зв’язку зі смертю батька? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.09.2015

Я - студентка 3-го курсу. У цьому році, у віці 44 років помер мій батько (від хвороби), але він не був визнаний інвалідом? Чи маю я право на пенсію у зв’язку зі смертю батька?

 

Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років.

Така пенсія їм призначається за умови, що померлий годувальник, який не отримував пенсію, мав таку тривалість страхового стажу, яка необхідна йому для призначення пенсії по III групі інвалідності (від – 1 до 15 років - в залежності від того, в якому віці настала смерть).

Враховуючи те, що Ваш батько не отримував пенсії, для призначення Вам пенсії у зв'язку з втратою годувальника потрібно підтвердити наявність у нього 10 років страхового стажу (саме така тривалість стажу є необхідною для осіб, які померли у віці від 43 до 45 років).

 

Отже, якщо Ви навчаєтеся на денній формі навчання та надасте документи про наявність у батька 10 років страхового стажу, Вам буде призначено пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

 

Яна Кордубан, начальник управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Чернівецькій області

 

 


Кількість переглядів: 149