Meню

Актуальні запитання

Я народилася в травні 1963 року. З 1963 по 1993 роки проживала в районі посиленого радіологічного контролю. Чи є у мене право виходу на пенсію із зниженням віку? Які умови призначення пенсії? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.09.2015

Я народилася в травні 1963 року. З 1963 по 1993 роки проживала в районі посиленого радіологічного контролю. Чи є у мене право виходу на пенсію із зниженням віку? Які умови призначення пенсії?

 

         Відповідно до ст. 55  ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” пенсії призначаються із зменшенням пенсійного віку встановленого для одержання державної пенсії особам, які постійно проживали або постійно проживають, чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років. Пенсійний вік зменшується на 2 роки, якщо особа у зазначеній зоні прожила або відпрацювала з моменту аварії по 31 липня 1986 року, та додатково на 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.

         Згідно Порядку подання та оформлення документів (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22 - 1, до заяви про призначення пенсії за віком з урахуванням положень ст. 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” додаються ,зокрема, посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про періоди постійного проживання в зоні посиленого радіологічного контролю, видана органами місцевого самоврядування.

         Оскільки, станом на 1 січня 1993 року Ви постійно проживали в зоні посиленого радіологічного контролю не менше 4 років, то право на пенсію із зменшенням пенсійного віку може бути розглянуте органами Пенсійного фонду при досягненні Вами 54 років, за умов наявності посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідки про періоди постійного проживання в зоні посиленого радіологічного контролю. Для цього Вам  потрібно звернутися із заявою в територіальний орган Пенсійного фонду.

         Додатково інформуємо, що відповідно до ст. 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсії за віком призначаються за наявності страхового стажу не менше 15 років.

 

Ірина Пастух, головний спеціаліст  управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

 


Кількість переглядів: 68