Meню

Актуальні запитання

Два роки не отримувала свою пенсію, оскільки тимчасово перебувала за кордоном. Яким чином поновити виплату пенсії та одержати кошти за минулий час? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.09.2015

Два роки не отримувала свою пенсію, оскільки тимчасово перебувала за кордоном. Яким чином поновити виплату пенсії та одержати кошти за минулий час?

 

Для виплати пенсії за минулий час пенсіонеру необхідно особисто  звернутися із заявою та паспортом до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).

Згідно зі статтею 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

 

Оксана Максим’юк, начальник операційного відділу  управління з координації та контролю за виплатою пенсій головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області                                                                                             

 

 


Кількість переглядів: 164