Meню

Актуальні запитання

Мій брат довгий час перебуває на лікуванні у лікарні, власноручно одержати пенсію не має можливості. Яким чином можна отримати пенсію в такому випадку? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.09.2015

Мій брат довгий час перебуває на лікуванні у лікарні, власноручно одержати пенсію не має можливості. Яким чином можна отримати пенсію в такому випадку?

 

Відповідно до пункту 2 статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом.

      Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

      Відповідно до статті 245 Цивільного кодексу України довіреність на одержання пенсій може бути посвідчена нотаріально, або посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.

      Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою  органу місцевого самоврядування.

      Строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.

      Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду її дії за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожен рік дії такої довіреності.

 

Оксана Максим’юк, начальник операційного відділу  управління з координації та контролю за виплатою пенсій головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області                                                                                             

 

 


Кількість переглядів: 153