Meню

Актуальні запитання

Чи зарахуються у стаж, що дає право на виплату грошової допомоги періоди роботи лікарем в тубдиспансері з 1974 року по 1979 рік та в інфекційному кабінеті лікарні з 1980 року по 1984 рік? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 03.07.2015

Чи зарахуються у стаж, що дає право на виплату грошової допомоги періоди роботи лікарем в тубдиспансері з 1974 року по 1979 рік та в інфекційному кабінеті лікарні з 1980 року по 1984 рік?

 

 

Згідно з пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Страховий стаж, що визначає право на виплату грошової допомоги, враховується в календарному обчисленні.

Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993  затверджено перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад,  робота на яких  дає право на пенсію за вислугу років. Згідно із зазначеним Переліком лікарі в лікарських закладах та протитуберкульозних диспансерах, які відносяться до державної або комунальної форми власності, користуються правом на призначення грошової допомоги.  

Таким чином, періоди роботи на лікарських посадах у протитуберкульозному диспансері та інфекційному кабінеті лікарні, які відносяться до державної або комунальної форми власності, зараховуються у стаж, що дає право на одноразову грошову допомогу при виході на пенсію за віком.

 

 


Кількість переглядів: 158