Meню

Актуальні запитання

Чи зараховується період навчання в медичному училищі до спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 20.05.2015

Чи зараховується період навчання в медичному училищі до спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років?

 

Згідно з пунктом  “е” статті 55 Закону України ”Про пенсійне забезпечення” право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров’я при наявності спеціального стажу роботи від 25 років до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993  затверджено перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад,  робота на яких  дає право на пенсію за вислугу років.

Час навчання у професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах до спеціального стажу роботи не зараховується.

Натомість періоди навчання (за денною формою) у професійно-технічних, вищих навчальних закладах до 01.01.2004 зараховуються до страхового стажу на підставі підтверджуючих документів (атестат, диплом, довідка). А з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за умови сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що передбачено нормами статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” .

 

 


Кількість переглядів: 323