Meню

Актуальні запитання

Який порядок здійснення перерахунку пенсії з урахуванням стажу, набутого після її призначення. Чи залежить це від перерв у роботі? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 21.05.2015

Який порядок здійснення перерахунку пенсії з урахуванням стажу, набутого після її призначення. Чи залежить це від перерв у роботі?

 

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після її  призначення (попереднього перерахунку)  незалежно від  перерв  у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої вже обчислено пенсію.

За  бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може бути проведено із врахуванням зарплати за періоди страхового стажу, які зараховані при перерахунку. При цьому застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Оксана Куценко,  головний спеціаліст відділу  контролю за призначенням і перерахуванням пенсій  управління пенсійного забезпечення  головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 


Кількість переглядів: 170