Meню

Актуальні запитання

Чи враховується в подвійному розмірі період перебування у відпустці по догляду за малолітньою дитиною до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, за умови, якщо весь час працюю медичною сестрою в інфекційному відділенні? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 21.05.2015

Чи враховується в подвійному розмірі період перебування у відпустці по догляду за малолітньою дитиною до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, за умови, якщо весь час працюю медичною сестрою в інфекційному відділенні?

 

Згідно з пунктом “е” статті 55 Закону України ”Про пенсійне забезпечення” право на пенсію за вислугу років мають, незалежно від віку, лікарі та середній медичний персонал закладів охорони здоров’я при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993.

Статтями 18, 25 Закону України “Про відпустки” передбачені відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та в разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Зазначені відпустки зараховуються до стажу роботи за спеціальністю.

Відповідно до статті 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення” робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Оскільки періоди перебування у відпустці по догляду за дитиною не є роботою, тому ці періоди зараховуються до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, в одинарному розмірі.

 

 


Кількість переглядів: 84