Meню

Актуальні запитання

Чи можливо призначити пенсію жінці у зв’язку з втратою годувальника, якщо на день смерті чоловіка вона була з ним розлучена, однак здійснює догляд за спільною дитиною, якій ще не виповнилося 8 років? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 21.05.2015

Чи можливо призначити пенсію жінці у зв’язку з втратою годувальника, якщо на день смерті чоловіка вона була з ним розлучена, однак здійснює догляд за спільною дитиною, якій ще не виповнилося 8 років?

 

  Згідно із статтею 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсію у зв’язку з  втратою годувальника призначають непрацездатним членам сім'ї  померлого годувальника, які були на його утриманні.

До непрацездатних членів сім'ї належать, зокрема, дружина, якщо вона не працює і зайнята доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) восьми років.

Оскільки Ви на день смерті чоловіка були з ним розлучені, то не належите до членів сім'ї померлого годувальника, тому призначити Вам пенсію у зв’язку з втратою годувальника немає підстав.

 

 


Кількість переглядів: 174