Meню

Актуальні запитання

Чи мають право на пенсію в разі втрати годувальника усиновлені діти, пасинок і падчерка та чи зберігається право на отримання пенсії в разі втрати годувальника за неповнолітніми дітьми в разі їх подальшого усиновлення ? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 21.05.2015

Чи мають право на пенсію в разі втрати годувальника усиновлені діти, пасинок і падчерка та чи зберігається право на отримання пенсії в разі втрати годувальника за неповнолітніми дітьми в разі їх подальшого усиновлення ?

 

  Згідно зі статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний для призначення пенсії по ІІІ групі інвалідності (від одного до 15 років – залежно від того, у якому віці помер годувальник). А в разі смерті пенсіонера або осіб, які померли чи загинули в період проходження строкової військової служби, - незалежно від тривалості страхового стажу.

Усиновлені діти мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника нарівні з рідними дітьми. Пасинок і падчерка також мають право на таку пенсію нарівні з рідними дітьми за умови, якщо вони не одержували аліментів від рідних батьків.

Неповнолітні діти, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення.   

 

 


Кількість переглядів: 201