Meню

Актуальні запитання

Чи можна працювати за сумісництвом вчителем в школі та одночасно отримувати пенсію за вислугу років? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 21.05.2015

Чи можна працювати за сумісництвом вчителем в школі та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?

 

  Згідно з ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Частиною 2 ст. 21 Кодексу Законів про працю України передбачено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях. Це дозволяє працівникам, окрім основного трудового договору, укладати договори про роботу за сумісництвом.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Отже, якщо особі призначено пенсію за вислугу років відповідно до ст. 55 вказаного Закону і в подальшому така особа працевлаштувалася, незалежно як: чи за основним місцем роботи, чи за сумісництвом на посаду, що дає право на пенсію за вислугу років, - така особа не буде мати права на продовження виплати пенсії за вислугу років. Звертаємо увагу, що пенсіонери зобов’язані своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду України про факти працевлаштування, звільнення з роботи.

 

 


Кількість переглядів: 64