Meню

Актуальні запитання

Я – педагогічний працівник із 37-річним стажем, вийшла на пенсію за віком у 2010 році. Чи маю я право на грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій, яку нині призначають моїм колегам при виході на пенсію за віком? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 21.02.2018

Я – педагогічний працівник із 37-річним стажем, вийшла на пенсію за віком у 2010 році. Чи маю я право на грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій, яку нині призначають моїм колегам при виході на пенсію за віком?

 

 

Призначення педагогічним працівникам грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі 10 місячних пенсій запроваджене змінами до Закону України №1058-IV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", які набули чинності 1 жовтня 2011 року.

Грошова допомога передбачена за таких умов:

- якщо призначення пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV припадає на період після 1 жовтня 2011 року;

- якщо на день досягнення пенсійного віку, вказаного у статті 26 Закону №1058-IV, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форм власності на по­садах, робота на яких давала право на призначення пенсії за вислугу років відпо­відно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України  "Про пенсійне забезпе­чення";

- якщо страховий стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, становить: для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років;

- якщо до цього не було призначено будь-якого виду пенсії.

Отже, оскільки Вам пенсію за віком призначено в 2010 році, підстав для виплати грошової допомоги немає.

Світлана ХІТИК, головний спеціаліст управління пенсійного забезпечення

 

 


Кількість переглядів: 202