Meню

Актуальні запитання

"З серпня 1982 року по листопад 2003 року працював трактористом в колгоспі, чи маю я сьогодні право на пільгову пенсію?" | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.12.2017

"З серпня 1982 року по листопад 2003 року працював трактористом в колгоспі, чи маю я сьогодні право на пільгову пенсію?"

 

З 11.10.2017 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148–VІІІ від 03.10.2017.

В умовах реформування пенсійної системи збережено право на пільгове пенсійне забезпечення, зокрема, для осіб, які працювали трактористами у виробництві сільськогосподарської продукції.

Відповідно до змін, внесених до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (стаття 114) чоловіки, які працювали/працюють трактористами-машиністами з безпосередньою зайнятістю у виробництві сільськогосподарської продукції на підприємствах сільського господарства (в тому числі, в колгоспах, радгоспах), мають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах після досягнення 55 років. Необхідний стаж роботи на посаді тракториста – машиніста становить не менше 20 років.

 Ще однією умовою для призначення такої пенсії є наявність страхового стажу не менше 30 років. Водночас в період з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року реалізувати право на призначення пільгової пенсії зможуть особи за умови наявності страхового стажу не менше              26 років 6 місяців.

 Отже, якщо на даний час Ви досягли 55-річного віку та у Вас є достатній стаж на посаді тракториста – машиніста та необхідний страховий стаж, Ви маєте право звернутись за призначенням пільгової пенсії. Заява про призначення пенсії може бути подана до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті за місцем проживання (реєстрації) не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Водночас, рекомендуємо майбутнім пенсіонерам звертатися до органів Пенсійного фонду заздалегідь для попереднього прорахунку пільгового стажу. Це забезпечить вчасно реалізувати право на призначення пенсії.

Варто також зазначити, що для підтвердження стажу, що дає право на призначення пенсії трактористам – машиністам надаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У випадку ліквідації таких підприємств, установ, організацій без визначення правонаступників підтвердження періодів роботи, яка дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, здійснюється Комісіями, які діють при головних управліннях Пенсійного фонду України.

Ірина Пастух, головний спеціаліст відділу контролю правильності призначення пенсій на спеціальних умовах управління пенсійного забезпечення

 

 


Кількість переглядів: 237