Meню

Актуальні запитання

"Я працюю медсестрою в міській лікарні, мій "медичний" стаж на сьогодні становить 27 років. В січні 2018 року мені виповниться 50 років. Чи матиму я право на пенсію за вислугу років після звільнення з роботи?" | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 11.12.2017

"Я працюю медсестрою в міській лікарні, мій "медичний" стаж на сьогодні становить 27 років. В січні 2018 року мені виповниться 50 років. Чи матиму я право на пенсію за вислугу років після звільнення з роботи?"

 

З 11.10.2017 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148–VІІІ від 03.10.2017, яким реалізовано ряд положень реформування пенсійної системи.

Змінами, які внесені до пенсійного законодавства, звужено коло осіб, які мають право на призначення пенсії за вислугу років. Зокрема, згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у новій редакції право на такий вид пенсії передбачено для артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів.

Разом з тим, прикінцевими положеннями цього Закону, збережено право на пенсію за вислугу років для окремих категорій осіб, які станом на 11.10.2017 мають вислугу та стаж, необхідний для призначення такої пенсії відповідно до законодавства, яке діяло до пенсійної реформи. Тобто, право на пенсію за вислугу років зафіксовано, зокрема, для тих медичних працівників, які станом на вказану дату набули спеціального стажу не менше ніж 26 років 6 місяців.

При цьому, згідно з пунктом "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", на нормами якої раніше призначалися пенсії за вислугу років, особи, які народились, зокрема, у період з 01.01.1968 по 30.06.1968, право не пенсію за вислугу років матимуть не раніше досягнення віку 52 роки.

З огляду на викладене вище та враховуючи, що станом на 11.10.2017 Ви набули необхідного спеціального стажу, то право на призначення пенсії за вислугу років Ви матимете після досягнення 52-річного віку.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Світлана Хітик, головний спеціаліст управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 


Кількість переглядів: 281