Meню

Актуальні запитання

"Який наразі необхідний страховий стаж для набуття права на пенсію?" | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 09.11.2017

"Який наразі необхідний страховий стаж для набуття права на пенсію?"

 

До кінця цього року реалізувати своє право на пенсію зможуть особи, які досягли загальновстановленого пенсійного віку та мають 15 років страхового стажу. Але у 2018 році необхідний стаж для призначення пенсій за віком становитиме вже 25 років і зростатиме щороку на рік, поки в 2028 році не досягне 35 років. При цьому зберігається вік виходу на пенсію для жінок, започаткований реформою 2011 року, при досягненні якого жінки 1961 року народження і старші можуть реалізувати право на пенсію за наявності необхідного страхового стажу до досягнення 60 років. За відсутності необхідного страхового стажу, залежно від часу виходу на пенсію, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 63-річного віку за наявності певного страхового стажу (від 15 до 35 років). У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, зазначеного вище страхового стажу, громадяни матимуть право на призначення пенсії за віком після досягнення  65-річного віку за наявності страхового стажу не менше 15 років. Крім того, починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності у особи 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначатиметься незалежно від віку.

Слід зауважити, що в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020-го особи, які досягли пенсійного віку та не набули необхідного страхового стажу, але мають його не менше 15 років, матимуть можливість отримувати тимчасову державну соціальну допомогу. Таку допомогу призначатимуть органи соціального захисту населення з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу особи. Вона виплачуватиметься до досягнення віку, з якого особа набуває права на призначення пенсії.

 

 


Кількість переглядів: 323