Meню

Актуальні запитання

З серпня 1982 року по листопад 2003 року працював трактористом в колгоспі, чи маю я сьогодні право на пільгову пенсію? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 13.10.2017

З серпня 1982 року по листопад 2003 року працював трактористом в колгоспі, чи маю я сьогодні право на пільгову пенсію?

 

 

З 11.10.2017 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148–VІІІ від 03.10.2017.

            В умовах реформування пенсійної системи збережено право на пільгове пенсійне забезпечення, зокрема, для осіб, які працювали трактористами у виробництві сільськогосподарської продукції.

            Відповідно до прийнятого Закону чоловіки, які працювали/працюють трактористами-машиністами та при цьому безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах або інших підприємствах сільського господарства, мають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах після досягнення 55 років. Необхідний стаж роботи на посаді тракториста – машиніста становить не менше 20 років.

            Ще однією умовою для призначення такої пенсії є наявність страхового стажу не менше 30 років. Звертаємо увагу, що в разі відсутності визначеного страхового стажу роботи в період                   з 01.04.2017 по 31.03.2018 необхідний страховий стаж складає не менше 26 років 6 місяців.

            Оскільки, у випадку, якщо на даний час Ви досягли встановленого законодавством пенсійного віку та у Вас є достатній стаж на посаді тракториста – машиніста та страховий стаж, Ви маєте право звернутись за призначенням пільгової пенсії до органу Пенсійного фонду.

            Варто також зазначити, що для підтвердження стажу, що дає право на призначення пенсії трактористам – машиністам надаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У випадку ліквідації таких підприємств, установ, організацій без визначення правонаступників підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, здійснюється Комісіями, які діють при головних управліннях Пенсійного фонду України. Для реалізації цього права громадяни мають право звернутися до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання/реєстрації з відповідною заявою.

Ірина Пастух, головний спеціаліст відділу контролю правильності призначення пенсій на спеціальних умовах управління пенсійного забезпечення

 

 


Кількість переглядів: 213