Meню

Актуальні запитання

Я працюю медичною сестрою у інфекційному відділенні дитячої лікарні з 2003 року по даний час. У наступному році досягну пенсійного віку та буду звертатись за призначенням пенсії. Скажіть, чи врахується час роботи у інфекційному відділенні при обчисл | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 13.10.2017

Я працюю медичною сестрою у інфекційному відділенні дитячої лікарні з 2003 року по даний час. У наступному році досягну пенсійного віку та буду звертатись за призначенням пенсії. Скажіть, чи врахується час роботи у інфекційному відділенні при обчисл

 

 

Статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено зарахування до стажу періодів роботи в інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я в подвійному розмірі.

Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (набув чинності з 01.01.2004) страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку, тобто до 01.01.2004, на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло раніше.

Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло до 1 січня 2004 року, застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

Отже, при призначенні пенсії за віком робота в інфекційному відділенні в подвійному розмірі для обчислення розміру пенсії за віком буде врахована лише за період до 01.01.2004, тобто, у Вашому випадку, за 2003 рік.

Одночасно інформуємо, що норма щодо кратного обчислення стажу не розповсюджується на періоди перебування у частково-оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, в додатковій відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею віку 6 років, а також у інших відпустках без збереження заробітної плати, передбачених законодавством. Періоди перебування у вказаних відпустках зараховуються до страхового стажу в одинарному розмірі.

 

 

 

 


Кількість переглядів: 204