Meню

Актуальні запитання

Все життя працюю вчителем української мови та літератури, стаж такої роботи складає вже більше 37 років. У листопаді 2017 року мені виповниться 60 років. Чи буду я мати право на отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі десяти місячних п | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 13.10.2017

Все життя працюю вчителем української мови та літератури, стаж такої роботи складає вже більше 37 років. У листопаді 2017 року мені виповниться 60 років. Чи буду я мати право на отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі десяти місячних п

 

 

Право на отримання грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій передбачене Прикінцевими положеннями Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно з цим Законом грошова допомога виплачується особам, яким призначається пенсія за віком та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" – "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років) на таких посадах, а також за умови, що вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Зазначимо, що 11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України від 03.10.2017 № 2148-VIII ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, яким передбачено реалізацію пенсійної реформи з метою підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян.

Прийнятим Законом збережене право на отримання грошової допомоги за дотримання перелічених вище умов.

 

 

 


Кількість переглядів: 251