Meню

Актуальні запитання

Який розмір пенсії та чи передбачені певні додаткові виплати інваліду-чорнобильцю 1 категорії 3 групи? | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 20.05.2015

Який розмір пенсії та чи передбачені певні додаткові виплати інваліду-чорнобильцю 1 категорії 3 групи?

 

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01.01.2012 визначено Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згаданим Порядком, зокрема, передбачено, що мінімальний розмір пенсії особам, що належать до категорії 1, інвалідам ІІІ групи становить:

для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - 145 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою - 110 відсотків зазначеного мінімуму.

Щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" згаданій вище категорії осіб виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - 30 відсотків;

для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою - 18 відсотків.

За бажанням осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пенсії по інвалідності можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

У разі коли розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів IIІ групи - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Наразі мінімальний розмір пенсійної виплати для інваліда-ліквідатора ІІІ групи – 2135,25 грн., для інваліда, захворювання якого пов’язано з Чорнобильською катастрофою, – 1214,72 грн. 

Для отримання більш детальної консультації з даного питання необхідно звернутись до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання.

 

Олена Поліщук, начальник відділу спецпенсій управління пенсійного забезпечення головного управління ПФУ у  Чернівецькій  області

 

 


Кількість переглядів: 330