Meню

  Страхове свідоцтво | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Страхове свідоцтво

 

В Україні на зміну системи соціального захисту приходить система загальнообов‘язкового державного соціального страхуваннязгідно якої повноцінне право на соціальні виплати будуть мати лише ті особи, які застраховані в системі соціального страхування та сплачували відповідні внески. Всі виплати будуть нараховуватись залежно від фінансової участі самої застрахованої особи в системі соціального страхування.

Згідно зазначеної постанови КМУ № 1306 від 22.08.2000 “Про затвердження Порядку видачі та зразка свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, страхове свідоцтво є єдиним для всіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням. При цьому необхідно знати, що володіння самим свідоцтвом саме по собі не надає ніяких додаткових пільг та привілеїв. Якщо страхові внески не сплачувались, страхове свідоцтво не вплине на призначення та розмір страхових виплат.

Для формування та видачі страхових свідоцтв усі застраховані особи повинні власноруч заповнити анкету застрахованої особи на бланку, який безкоштовно надається місцевим органом ПФУ. Страхові свідоцтва надаються органами Пенсійного фонду України безкоштовно, без сплати особою будь-яких додаткових внесків, окрім встановленних чинним законодавством, зберігаються свідоцтва у застрахованих осіб та дійсні за умови пред'явлення паспорту.

 

Зразок страхового свідоцтва

Особливості анкетування застрахованих осіб

Порядок видачі свідоцтв