Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
    На головну   |   Контакти   |    Мапа сайту         

    Понеділок, 18 червня, 2018 року

збільшити розмір шрифта 100% розмір шрифта зменшити розмір шрифта         Поставити запитання  |  Залишити відгуки або пропозиції 

Актуальні запитання
Особа одержує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”, працює на науковій посаді. Чи буде відноситись дана робота до інших посад?
Які документи мають надавати працюючі особи для уточнення характеру та періоду роботи після 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, станом на 1 квітня 2015 року працює за договором цивільно-правового характеру (має право на індексацію пенсії). Розмір призначеної пенсії становить 1400 грн., розмір пенсії з індексацією – 1579,36 грн., тобто більше ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Як буде виплачуватись у даному випадку пенсія?
Гр. М. отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та продовжує працювати на посаді державного службовця. У липні 2015 року набуде право на перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 зазначеного закону. Чи матиме право особа на перерахунок пенсії?
Пенсіонер з 01.04.2014 працює на посаді державного службовця. З 28.04.2014 увільнений від роботи в зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на особливий період, але не більше одного року. Чи буде припинено виплату пенсії з 01.04.2015 ?
Пенсіонер є інвалідом ІІ групи і працює на посаді, що відноситься до державної служби в органах доходів і зборів.
Громадянину С., 1945 року народження, призначена пенсія у зв'язку з втратою годувальника за померлу дружину відповідно до Закону України “Про державну службу”. Працює на посаді журналіста комунального засобу масової інформації. В якому розмірі буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Змінено редакцію частини третьої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Чи слід вважати працюючим пенсіонера, який перебуває на обліку в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги по безробіттю?
В якому порядку буде проводитись сплата податку на доходи фізичних осіб і військового збору по пенсіях працюючих пенсіонерів з 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в розмірі 1600 грн. В якому розмірі буде виплачуватись пенсія з 1 квітня 2015 року в період роботи приватним підприємцем?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Як з 01.04.2015 буде проводитися їй виплата в період роботи юристом у приватній фірмі?
Особі призначено пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, вона працює на посаді державного службовця. Чи буде припинено виплату пенсії, у зв’язку зі змінами, внесеними до законодавства з 1 квітня 2015 року?
З квітня 2011 року особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”. По даний час продовжує працювати на науковій посаді на умовах контракту. Як буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Пенсіонер працює на умовах цивільно-правового договору. Чи буде виплачуватися пенсія у період отримання доходу за виконану роботу?
Чи виплачується пенсія, призначена відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», у період роботи на посаді журналіста державного/комунального засобу масової інформації.
З яких строків поновлюється виплата пенсії після звільнення з роботи або змінюється порядок її виплати після звільнення з посади.
Який порядок здійснення перерахунку пенсії з урахуванням стажу, набутого після її призначення. Чи залежить це від перерв у роботі?
Який розмір підвищення встановлено для членів сімей загиблих військовослужбовців?
Чи враховується в подвійному розмірі період перебування у відпустці по догляду за малолітньою дитиною до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, за умови, якщо весь час працюю медичною сестрою в інфекційному відділенні?
В 2002-2006 роках я навчався, в 2007-2008 роках проходив військову службу. Чи будуть зараховані ці періоди до страхового стажу?
Чи можливо призначити пенсію жінці у зв’язку з втратою годувальника, якщо на день смерті чоловіка вона була з ним розлучена, однак здійснює догляд за спільною дитиною, якій ще не виповнилося 8 років?
Мій чоловік отримував пенсію за віком до дня смерті ( до 2014р.).Чи обов’язково в разі переходу на пенсію у зв’язку з втратою годувальника подавати довідки про його заробітну плату?
Я безробітний, перебуваю на обліку в службі зайнятості. Чи зарахують мені цей період до страхового стажу при призначенні пенсії?
Я втратила обох батьків і залишилась круглою сиротою. В 2013 році я закінчила навчання в університеті. Нещодавно мені виповнилось 22 роки. Чи маю я право на одержання пенсії по втраті годувальника і до якого віку.
Чи зараховуються до страхового стажу для призначення пенсії період догляду за інвалідом або престарілою особою
Чи мають право на пенсію в разі втрати годувальника усиновлені діти, пасинок і падчерка та чи зберігається право на отримання пенсії в разі втрати годувальника за неповнолітніми дітьми в разі їх подальшого усиновлення ?
Чи можна працювати за сумісництвом вчителем в школі та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?
Чи зараховується до стажу період перебування в центрі зайнятості?
Чи потрібно для призначення одноразової грошової допомоги звільнятися з посади вчителя, яка дає право на цю допомогу?


ТРК Буковина

 
Заповнення реквізитів

Матеріали щодо заповнення реквізитів форм звітності Додатка 5, Додатка 6 та Додатка 7 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (інформація станом на 01.10.2013)

 

З метою забезпечення належного виконання спільного листа від 27.12.2013 року Міністерства доходів і зборів України № 21052/5/99-9917-03-01-16 та Пенсійного фонду України № 36398/05-10  підготовлено матеріали для висвітлення на офіційному Веб – сайті головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

При підготовці матеріалів використовувалася інформація з Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказ Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013  № 454, зареєстровано  в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160  (далі – Порядок).

Додаток 5 до Порядку "Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску"

ФОРМУВАННЯ ЗВІТНОСТІ

ФО - підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до цього Порядку. Протягом року в разі призначення пенсії подається звіт з позначкою "Призначення пенсії" за період до дати формування заяви на призначення пенсії (пункт 4.10. розділ IV Порядку).

ФО - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до цього Порядку. Протягом року в разі призначення пенсії подається  звіт з позначкою "Призначення пенсії" за період до дати формування заяви на призначення пенсії (пункт 4.11. розділ IV Порядку).

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, формують та подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 3 додатка 5 до цього Порядку. Протягом року в разі призначення пенсії подається звіт з позначкою "Призначення пенсії" за період до дати формування заяви на призначення пенсії (пункт 4.12. розділ IV Порядку).

СУТТЄВО:

ФО - підприємці зобов'язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців, зазначених у пункті 3.3 розділу III цього Порядку (пункт 2.14 розділ ІІ Порядку).

ФО - підприємці, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів один звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатка 5 до цього Порядку (пункт 4.18 розділ ІV Порядку).

 

СТРОКИ ПОДАННЯ

ФО - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку. (пункт 3.2. розділу ІІІ Порядку)

ФО, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів звіт один раз на рік до  01 травня року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом для них є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку. (пункт 3.4. розділу ІІІ Порядку)

ФО - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. (пункт 3.3. розділу ІІІ Порядку)

 

1. Заповнення титульного аркуша додатка 5

На титульному аркуші додатка 5 зазначаються:

Реквізит 01. Звіт за рік: вказується звітний рік (чотири цифри), за який формується та подається звіт. Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 5.

Реквізит 02. Реєстраційний номер облікової картки платника податків: для фізичних осіб - підприємців вноситься десятирозрядний код, під яким вони зареєстровані як платники податків в Державному реєстрі фізичних осіб (ДРФО). Код вноситься із реєстраційних документів страхувальника.

Для застрахованих осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів та мають відмітку в паспорті, зазначаються дані свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування: серія та номер (NNN XXXXXX - три літери, пробіл, шість цифр); якщо в такої застрахованої особи відсутнє свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, проводиться реєстрація за паспортними даними, зазначаються: серія та номер (БКNNXXXXXX -     "БК" - константа, що вказує на реєстрацію за паспортними даними; "NN" - дві українські літери серії паспорта (верхній регістр); "XXXXXX" - шість цифр номера паспорта (з ведучими нулями); для осіб, які не є громадянами України, але працюють на території України та не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, зазначаються серія та номер документа, що засвідчує особу (FNNNNNNNNN, де "F" - латинська літера (константа), далі "NNNNNNNNN" - довільний набір латинських, російських та українських літер, а також цифр;

Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 5.

Прізвище, ім’я, по батькові : у поле без клітинок вноситься прізвище, ім'я та по батькові ФО-підприємця. Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 5.

Місце проживання: у поле без клітинок вноситься місце проживання ФО-підприємця.

Телефон: у поле без клітинок вноситься контактний номер телефону

Реквізит 03. Вихідний № у страхувальника та дата: якщо страхувальник здійснює реєстрацію вихідної кореспонденції, проставляється реєстраційний номер відповідно до журналу реєстрації вихідної документації страхувальника, який потім зазначається на кожному аркуші звіту. Всі аркуші документів нумеруються та комплектуються страхувальником.

Номер реєстрації платника: у поле без клітинок вноситься реєстраційний номер платника в територіальному органі доходів і зборів.

Код, до якого подається звіт: вноситься код органу доходів і зборів, у якому страхувальник зареєстрований як платник єдиного внеску.

Реквізит 04. Перелік таблиць звіту: навпроти назви кожної із таблиць зазначається кількість аркушів.

Навпроти тих таблиць, які не подаються до органів Пенсійного фонду, проставляються прочерки.

У графі "Кількість аркушів" зазначається кількість аркушів документів однієї таблиці.

У графі "Кількість рядків" для таблиць додатка 5 нічого не зазначається.

У графі "Усього" зазначаються загальна кількість аркушів документів.

Реквізит 05. Страхувальник: у відповідні поля вноситься підпис та прізвище фізичної особи. Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 5.

Реквізит 06. Реєстраційний  номер  звіту в територіальному органі доходів і зборів та Дата реєстрації  в територіальному органі доходів і зборів: зазначається номер, який надається кожному звіту відповідальною особою в територіальному органі доходів і зборів, що приймає звіт, із зазначенням дати. При внесенні відповідних відомостей до цього реквізиту відповідальна особа органу доходів і зборів, що прийняла звіт, обов'язково засвідчує ці відомості підписом із зазначенням прізвища з ініціалами.

Реквізит 07. Розписка про одержання звіту територіальним органом доходів і зборів за ____місяць 20___року (далі - Розписка): заповнюється відповідальною особою  територіального органу доходів і зборів, що прийняла звіт. В Розписці дублюються відомості, занесені до реквізиту 06, та зазначається кількість аркушів документів, отриманих від страхувальника, разом з титульним аркушем (це кількість аркушів документів з графи "Усього" реквізиту 04 плюс "+" один аркуш). По лінії відрізу Розписка відрізається відповідальною особою територіального органу доходів і зборів, що прийняла звіт, завіряється штампом з грифом "ОТРИМАНО" та повертається страхувальнику.

Титульний аркуш та всі аркуші таблиць звіту завіряються підписом страхувальника та засвідчуються печаткою (за наявності). Всі аркуші документів нумеруються та комплектуються страхувальником і звіт передається за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів.

 (Інформативно: Відповідальна особа органу доходів і зборів, яка приймає звіт від страхувальника, реєструє звіт та проставляє реєстраційний номер із зазначенням дати фактичного отримання органом доходів і зборів та обов'язково засвідчує власним підписом.

Розписка про одержання звіту заповнюється відповідальною особою органу доходів і зборів, що прийняла пакет документів. При прийнятті документів розписка про одержання звіту завіряється штампом з грифом "ОТРИМАНО" та повертається страхувальнику.(абз.2-3 пункту 2.16 Порядку))

 

2. Заповнення таблиці 1 додатка 5 "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності"

При заповненні таблиці необхідно враховувати наступне:

Звіт на паперовому носії заповнюється українською мовою в друкованому вигляді або кульковою ручкою із синім або чорним чорнилом друкованими літерами без помарок та виправлень. У разі не заповнення того чи іншого рядка через відсутність операції цей рядок прокреслюється (пункт 2.3 розділ ІІ Порядку).

Грошові суми в таблицях звіту заповнюються в гривнях з копійками (пункт 2.5 розділ ІІ Порядку).

У таблиці вказуються всі передбачені в ній показники.

Зазначена таблиця заповнюється  ФО - підприємцями, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

У разі якщо фізична особа - підприємець бере участь на добровільних засадах у одному із видів загальнообов'язкового державного страхування, потрібно зазначити вид страхування у клітинці навпроти виду та проставити позначку "X".

Також обов'язково повинно бути заповнено:

№ договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

Дата укладання договору "___" ____________ 20__ року

Дата початку дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата закінчення дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата розірвання договору "___" ____________ 20__ року

Таблиця заповнюється та подається страхувальником незалежно від стану його фінансово-господарської діяльності, тобто платники, які припинили свою діяльність і не отримували доходу від підприємницької діяльності, також зобов'язані подавати таблицю.

Графа 2 таблиці 1 додатка 5 "Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації фізичної особи - підприємця": відображають фактичну суму чистого доходу за відповідний місяць за себе заявлену в податковій декларації.

Графа 3 таблиці 1 додатка 5 "Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини": відображають дохід, зазначений у графі 2, але в межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок.

Графа 4 таблиці 1 додатка 5 "Розмір єдиного внеску": зазначається  розмір єдиного внеску, встановлений законодавством для обов’язкової сплати (Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"), -  34,7 %, а у разі прийняття добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності - 36,6 %, у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві - 36,21 %, у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального страхування - 38,11 %.

Графа 5 таблиці 1 додатка 5 "Сума нарахованого єдиного внеску (гр. 3 х гр. 4)": відображається сума нарахованого єдиного внеску, розрахована шляхом множення графи 4 на графу 3 (множення суми доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини  на розмір єдиного внеску в розрізі кожного місяця).

Графа 6 таблиці 1 додатка 5 "Кількість днів тимчасової непрацездатності": відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала на лікарняному.

Графа 7 таблиці 1 додатка 5 "Кількість днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами": відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.

Поле "У тому числі нараховано у розмірі (сума нарахувань у розрізі розмірів відповідає сумі графи 5)": 34,7% - __________________ грн.; 36,6% - _________________ грн.; 36,21% - _________________ грн.; 38,11% - _________________ грн.":  відображається сума нарахувань у розрізі тарифів, що відповідає сумі графи 5.

Суми доплат до мінімального страхового внеску у таблиці 1 Додатку 5 не відображаються.

 

 

3. Заповнення таблиці 2 додатка 5 "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований податок)"

 

Таблиця заповнюється в гривнях з копійками.

Зазначена таблиця заповнюється фізичними особами - підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.

( ФО - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до цього Порядку. Протягом року в разі призначення пенсії подається  звіт з позначкою "Призначення пенсії" за період до дати формування заяви на призначення пенсії (пункт 4.11 розділ IV Порядку))

У разі якщо фізична особа - підприємець бере участь на добровільних засадах у одному із видів загальнообов'язкового державного страхування, потрібно зазначити вид страхування у клітинці напроти виду та проставити позначку "X".

Обов'язково зазначаються реквізити:

№ договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

Дата укладання договору "___" ____________ 20__ року

Дата початку дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата закінчення дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата розірвання договору "___" ____________ 20__ року

 

Графа 2 таблиці 2 додатка 5 "Самостійно визначена сума, на яку нараховується єдиний внесок, але не менше за розмір мінімальної заробітної плати": відображається сума, що визначається такими платниками самостійно для себе, розмір якої повинен бути не менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством, та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Графа 3 таблиці 2 додатка 5 "Розмір єдиного внеску" відображається розмір єдиного внеску, встановлений Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", - 34,7%, а у разі прийняття добровільної участі у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності - 36,6%, у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві - 36,21%, у всіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування - 38,11%.

Графа 4 таблиці 2 додатка 5 "Усього до сплати (гр. 2 х гр. 3)": відображається сума нарахованого єдиного внеску, що підлягає сплаті, розрахована шляхом множення сум, зазначених у графах 2, 3.

Графа 5 таблиці 2 додатка 5 "Кількість днів тимчасової непрацездатності": відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала на лікарняному.

Графа 6 таблиці 2 додатка 5 "Кількість днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами": відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.

Поле "У тому числі нараховано у розмірі (сума нарахувань у розрізі розмірів відповідає сумі графи 4)": 34,7% - __________________ грн.; 36,6% - _________________ грн.; 36,21% - _________________ грн.; 38,11% - _________________ грн.":  відображається сума нарахувань у розрізі тарифів, що відповідає сумі графи 4.

 

 

4. Заповнення таблиці 3 додатка 5 "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особами, які забезпечують себе роботою самостійно"

 

Таблиця заповнюється в гривнях з копійками.

Зазначена таблиця заповнюється особами, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями. Звіт подається до органів доходів і зборів  згідно з таблицею 3 додатка 5 Порядку один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік. Протягом року в разі призначення пенсії подається звіт з позначкою "Призначення пенсії" за період до дати формування заяви на призначення пенсії.

У разі якщо особа бере участь на добровільних засадах у одному із видів загальнообов'язкового державного страхування, потрібно зазначити вид страхування у клітинці напроти виду та проставити позначку "X".

Також обов'язково повинно бути заповнено:

№ договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

Дата укладання договору "___" ____________ 20__ року

Дата початку терміну дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата закінчення дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата розірвання договору "___" ____________ 20__ року

Графа 2 таблиці 3 додатка 5 "Сума доходу, заявлена в податковій декларації": відображаються в розрізі місяців суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності та задекларованого до органу доходів і зборів за результатами звітного року, без врахування максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок.

Графа 3 таблиці 3 додатка 5 "Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок з урахуванням максимальної величини бази нарахування єдиного внеску": відображаються в розрізі місяців суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності та задекларованого до органу доходів і зборів за результатами звітного року, з урахуванням максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок.

Графа 4 таблиці 3 додатка 5 "Розмір єдиного внеску": відображається розмір єдиного внеску, встановлений законодавством для обов’язкової сплати, -  34,7 %, а у разі прийняття добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності - 36,6 %, у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві - 36,21 %, у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального  страхування  - 38,11 %. 

Графа 5 таблиці 3 додатка 5 "Сума нарахованого єдиного внеску (гр. 3 х гр. 4)": відображається сума нарахованого єдиного внеску, розрахована шляхом множення суми, зазначеної у графі 3 на графу 4, в розрізі кожного місяця.

Графа 6 таблиці 3 додатка 5 "Кількість днів тимчасової непрацездатності": відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала на лікарняному.

Графа 7 таблиці 3 додатка 5 "Кількість днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами": відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.

Поле "У тому числі нараховано у розмірі (сума нарахувань у розрізі тарифів відповідає сумі графи 5): 34,7% - __________________ грн.; 36,6% - _________________ грн.; 36,21% - _________________ грн.; 38,11% - _________________ грн.": відображається сума нарахувань у розрізі тарифів, що відповідає сумі графи 5.

 

Додаток 6 до Порядку «Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів»

Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті 4 Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а також члени фермерського господарства, особистого селянського господарства - на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, і пенсійне страхування та уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, формують та подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.

Звітним періодом є тривалість дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), - період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.

Звіт подається за формою згідно з додатком 6 до цього Порядку. (пункт 3.5 розділ ІІІ Порядку)

Особи, які зазначені в пункті 3.5 розділу III цього Порядку, формують і подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 1 додатка 6 до цього Порядку про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, окремо за кожний період строку дії договору (пункт 4.14 розділ IV Порядку).

Якщо звіт подається за декілька років одночасно, то формується один титульний аркуш і окремо за кожний рік таблиця 1 додатка 6 до цього Порядку.

 

ФО - підприємці, які здійснюють доплату до суми страхових внесків згідно з повідомленням-розрахунком, формують і подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 2 додатка 6 до цього Порядку протягом одного календарного місяця після здійснення доплати (пункт 4.15 розділ IV Порядку).

ФО - підприємці, яким за результатами проведеної перевірки (звірки) збільшено або зменшено зобов'язання, формують і подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 3 додатка 6 до цього Порядку протягом одного календарного місяця після здійснення відповідних розрахунків.

Якщо звіт подається за декілька років одночасно, формується один титульний аркуш і окремо за кожний рік таблиця 3 додатка 6 до цього Порядку (пункт 4.17 розділ IV Порядку).

 

  1. Заповнення титульного аркуша додатка 6

На титульному аркуші додатка 6 зазначаються:

Реквізит «Рік, у якому подається звіт»: вказується рік (чотири цифри), за який подається звіт. Цей реквізит заповнюється аналогічно і для таблиці 1 додатка 6.

Реквізит «Реєстраційний номер облікової картки платника податків»: вказується номер облікової картки застрахованої особи (ЗО) за ДРФО ДПА: зазначається номер, що відповідає реєстраційному номеру облікової картки платника податків фізичної особи згідно з довідкою Державної податкової адміністрації з Державного реєстру фізичних осіб.

Для застрахованих осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті, зазначаються дані свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування: серія та номер (NNN XXXXXX - три літери, пробіл, шість цифр); у разі якщо у такої застрахованої особи відсутнє свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, проводиться реєстрація за паспортними даними, зазначаються: серія та номер (БКNNXXXXXX - "БК" - константа, що вказує на реєстрацію за паспортними даними; "NN" - дві українські літери серії паспорта (верхній регістр); "XXXXXX" - шість цифр номера паспорта (з ведучими нулями); для осіб, які не є громадянами України, але працюють на території України та не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, зазначаються серія та номер документа, що засвідчує особу (FNNNNNNNNN, де "F" - латинська літера (константа), далі "NNNNNNNNN" - довільний набір латинських, російських та українських літер, а також цифр).

Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 6.

П.І.Б. страхувальника: вносяться повністю прізвище, ім'я та по батькові відповідно до україномовної сторінки паспорта застрахованої особи, а для застрахованих осіб із числа іноземців - відповідно до засвідченого у встановленому законодавством України порядку перекладу українською мовою паспортного документа.

Місце проживання - заповнюється обов'язково: зазначається місце проживання.

Реквізит «Вихідний № у страхувальника та дата»: якщо страхувальник здійснює реєстрацію вихідної кореспонденції, проставляється реєстраційний номер відповідно до журналу реєстрації вихідної документації страхувальника, який потім зазначається на кожному аркуші звіту. Всі аркуші документів нумеруються та комплектуються страхувальником.

Реквізит «Код територіального органу доходів і зборів, до якого подається звіт»: вноситься код органу доходів і зборів, у якому страхувальник зареєстрований як платник страхових внесків.

Реквізит «№ договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування»: зазначається № з копії договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, який було укладено фізичною особою з органом доходів і зборів за місцем проживання.

Дата укладання договору "___" ____________ 20__ року

Дата початку дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата закінчення дії договору "___" ____________ 20__ року

Дата розірвання договору "___" ____________ 20__ року

Сплата добровільних внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за попередній період згідно з договором про добровільну участь з "___" ____________ 20__ року до "___" ____________ 20__ року

Дата здійснення сплати "___" ____________ 20__ року

Реквізит «Перелік таблиць звіту»: навпроти назви кожної із таблиць, які подаються відповідно до Порядку, зазначається кількість аркушів.

Графа "Кількість аркушів": зазначається кількість аркушів документів однієї таблиці.

Графа "Кількість рядків": для додатка 6 нічого не зазначається.

Графа "Усього": зазначаються загальна кількість аркушів документів.

Реквізит «Страхувальник « Підпис та П.І.Б»»:  у відповідні поля вноситься підпис та прізвище фізичної особи. Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 6.

Реквізит «Реєстраційний  номер  звіту в територіальному органі доходів і зборів та Дата реєстрації  в територіальному органі доходів і зборів»: зазначається номер, який надається кожному звіту відповідальною особою в територіальному органі доходів і зборів, що приймає звіт, із зазначенням дати. При внесенні відповідних відомостей до цього реквізиту відповідальна особа органу доходів і зборів, що прийняла звіт, обов'язково засвідчує ці відомості підписом із зазначенням прізвища з ініціалами.

Реквізит «Розписка про одержання звіту територіальним органом доходів і зборів за ____місяць 20___року» (далі - Розписка): заповнюється відповідальною особою  територіального органу доходів і зборів, що прийняла звіт. В Розписці дублюються відомості, занесені до вищезазначених реквізитів титульного аркуша, та зазначається кількість аркушів документів, отриманих від страхувальника, разом з титульним аркушем (це кількість аркушів документів з графи "Усього" титульного аркуша плюс "+" один аркуш). По лінії відрізу Розписка відрізається відповідальною особою територіального органу доходів і зборів, що прийняла звіт, завіряється штампом з грифом "ОТРИМАНО" та повертається страхувальнику.

Титульний аркуш та всі аркуші таблиць звіту завіряються підписом страхувальника  та засвідчуються печаткою (за наявності). Всі аркуші документів нумеруються та комплектуються страхувальником і звіт передається за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів.

 (Інформативно: Відповідальна особа органу доходів і зборів, яка приймає звіт від страхувальника, реєструє звіт та проставляє реєстраційний номер із зазначенням дати фактичного отримання органом доходів і зборів та обов'язково засвідчує власним підписом.

Розписка про одержання звіту заповнюється відповідальною особою органу доходів і зборів, що прийняла пакет документів. При прийнятті документів розписка про одержання звіту завіряється штампом з грифом "ОТРИМАНО" та повертається страхувальнику.(абз.2-3 пункту 2.16 Порядку))

 

2. Заповнення таблиці 1 додатка 6 "Відомості про суми добровільних внесків передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті"

 

Таблицю 1 додатка 6 формують та подають до органів доходів і зборів:

Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті 4 Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а також члени фермерського господарства, особистого селянського господарства - на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, і пенсійне страхування та уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, формують та подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.

Звітним періодом є тривалість дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), - період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.

«Рік за який формується звіт»: відображається рік за який формується звіт. У разі якщо звіт подається за декілька років одночасно, формується один титульний аркуш і окремо за кожний рік таблиця 1 додатка 6.

«Реєстраційний номер облікової картки платника податків»: дивитись заповнення титульного аркуша для аналогічного реквізиту.

«Прізвище; Ім'я; По батькові»: вносяться повністю прізвище, ім'я та по батькові відповідно до україномовної сторінки паспорта застрахованої особи, а для застрахованих осіб із числа іноземців - відповідно до засвідченого у встановленому законодавством України порядку перекладу українською мовою паспортного документа.

«Тип форми - позначка "X"»: вноситься у клітинку початкова, коли за певний звітний рік форма подається вперше.

«Категорія застрахованої особи»: зазначається згідно з таблицею відповідності кодів категорії застрахованої особи та кодів об'єкта нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наведеною у додатку 2 до Порядку. Вибраний із цієї таблиці код категорії застрахованої особи має відповідати фактичному статусу застрахованої особи.

У разі якщо фізична особа - підприємець бере участь на добровільних засадах у одному із видів загальнообов'язкового державного страхування, потрібно зазначити вид страхування у клітинці напроти виду та проставити позначку "X".

«Загальна сума  добровільних внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»: вказується загальна сума  добровільних внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, яка зазначена в таблиці, в розрізі місяців.

«Місяць, за який проведено нарахування»: заноситься місяць, за який особа добровільно сплатила суми добровільних внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

«Сума, з якої сплачено страховий внесок і яка використовується для обчислення страхових виплат»: зазначається загальна сума, з якої сплачено страховий внесок і яка використовується для обчислення страхових виплат. Тобто, сума з якої сплачено страхові внески і яка використовується для обчислення пенсії за звітний місяць.

«Сума добровільних внесків»: зазначається сума не менше суми мінімального страхового внеску та не більше максимального розміру страхового внеску;

«Усього повних днів для стажу»: для особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зазначається кількість календарних днів у відповідності з даними про дію договору у звітному році.

3. Заповнення таблиці 2 додатка 6 "Відомості про суми доплати до мінімального  страхового внеску згідно з повідомленням-розрахунком"

 

Таблицю 2 додатка 6 формують та подають до органів доходів і зборів:

ФО - підприємці, які здійснюють доплату до суми страхових внесків згідно з повідомленням-розрахунком, формують і подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 2 додатка 6 до цього Порядку протягом одного календарного місяця після здійснення доплати (пункт 4.15 розділ IV Порядку).

«Вихідний номер у страхувальника»: дивитись заповнення аналогічного реквізиту титульного аркуша.

«Реєстраційний номер облікової картки платника податків»: дивитись заповнення аналогічного реквізиту титульного аркуша.

«Прізвище; Ім'я; По батькові»: вносяться повністю прізвище, ім'я та по батькові відповідно до україномовної сторінки паспорта застрахованої особи, а для застрахованих осіб із числа іноземців - відповідно до засвідченого у встановленому законодавством України порядку перекладу українською мовою паспортного документа.

«Тип форми - позначка "X"»: вноситься у клітинку початкова, коли за певний звітний рік форма подається вперше;

«Категорія застрахованої особи»: зазначається згідно з таблицею відповідності кодів категорії застрахованої особи та кодів об'єкта нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наведеною у додатку 2 до Порядку. Вибраний із цієї таблиці код категорії застрахованої особи має відповідати фактичному статусу застрахованої особи (ФО - підприємці, які доплачують єдиний внесок згідно з повідомленням-розрахунком, код - 35).

«Загальна сума доплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»: вказується загальна сума доплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, яка зазначена в таблиці, в розрізі місяців.

«Місяць та рік за який проведено нарахування»: заноситься місяць та рік, за який особа доплачує суми до мінімального страхового внеску згідно з повідомленням розрахунком.

«Сума, з якої сплачено страховий внесок і яка використовується для обчислення страхових виплат»: зазначається сума, з якої сплачено страховий внесок (страховий внесок, який був визначений повідомленням-розрахунком) і яка використовується для обчислення страхових виплат, за звітний місяць.

«Сума доплати до мінімального страхового внеску»: зазначається сума доплати до мінімального страхового внеску згідно із повідомленням-розрахунком.

«Правильність зазначених відомостей підтверджую: Підпис та прізвище страхувальника»: зазначається прізвище страхувальника та підпис (в даному випадку фізичної особи-підприємця, який здійснює доплату єдиного внесок згідно з повідомленням-розрахунком).

«Дата»: зазначається дата формування таблиці страхувальником

4. Заповнення таблиці 3 додатка 6 " Відомості про збільшення або зменшення сум  зобов’язань за страховими внесками за результатами проведеної перевірки (звірки)"

 

Таблицю 3 додатка 6 формують і подають до органів доходів і зборів:

ФО - підприємці, яким за результатами проведеної перевірки (звірки) збільшено або зменшено зобов'язання, формують і подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 3 додатка 6 до цього Порядку протягом одного календарного місяця після здійснення відповідних розрахунків.

Якщо звіт подається за декілька років одночасно, формується один титульний аркуш і окремо за кожний рік таблиця 3 додатка 6 до цього Порядку (пункт 4.17 розділ IV Порядку).

«Вихідний номер у страхувальника»: дивитись заповнення аналогічного реквізиту титульного аркуша.

«Реєстраційний номер облікової картки платника податків»: дивитись заповнення аналогічного реквізиту титульного аркуша.

«Прізвище; Ім'я; По батькові»: вносяться повністю прізвище, ім'я та по батькові відповідно до україномовної сторінки паспорта застрахованої особи, а для застрахованих осіб із числа іноземців - відповідно до засвідченого у встановленому законодавством України порядку перекладу українською мовою паспортного документа.

«Тип форми - позначка "X"»: вноситься у клітинку початкова, коли за певний звітний рік форма подається вперше.

«Категорія застрахованої особи»: зазначається згідно з таблицею відповідності кодів категорії застрахованої особи та кодів об'єкта нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наведеною у додатку 2 до Порядку. Вибраний із цієї таблиці код категорії застрахованої особи має відповідати фактичному статусу застрахованої особи.

«Місяць та рік за який проведено нарахування»: заноситься місяць та рік, за який особа доплачує суми або знімає зайві за результатами проведеної перевірки.

«Сума, з якої розраховано зобов'язання за страховими внесками» - загальна сума, з якої було розраховано зобов'язання за страховими внесками.

«Сума зобов'язань»: зазначається сума зобов'язань, яку потрібно доплатити або повернути.

«Правильність зазначених відомостей підтверджую: Підпис та прізвище страхувальника»: зазначається прізвище страхувальника та підпис (в даному випадку фізичної особи-підприємця, якому за результатами проведеної перевірки (звірки) збільшено або зменшено зобов'язання.)

«Дата»: зазначається дата формування таблиці страхувальником.

 

Додаток 7 до Порядку «Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання»

 

Додаток 7 формують і подають до органів доходів і зборів:

Пункт 3.6. розділ ІІІ Порядку: У разі настання нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання із застрахованою особою страхувальники, зазначені в пунктах 3.1, 3.2 цього розділу, та члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, які зазначені в пункті 3.5 цього розділу, формують та подають звіт протягом п'яти робочих днів після дати складання акта настання нещасного випадку, пов'язаного з виробництвом, або з дати складання акта розслідування професійного захворювання за формою П-4.

Звіт подається за формою згідно з додатком 7 до цього Порядку.

Інформативно: Страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.5, 3.6 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.(абзац 1 пункт 3.1. Порядку)

ФО - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. (абзац 1 пункт 3.2. Порядку)

 

1. Заповнення титульного аркуша додатка 7

У Звіті про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання зазначається розрахунковий період за останні шість місяців, що передують місяцю, в якому стався нещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання.

Особи, зазначені в пунктах 3.1 та 3.2 розділу ІІІ цього Порядку, та члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, які зазначені в пункті 3.5 розділу III цього Порядку, формують і подають до органів доходів і зборів відомості згідно з таблицею додатка 7 до цього Порядку, де зазначається розрахунковий період, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для розрахунку страхових виплат. (пункт 4.16 розділ IV Порядок)

На титульному аркуші додатка 7 зазначаються:

Реквізит «Місяць та рік, в якому подається звіт»: зазначається місяць та рік, в якому подається звіт.

Реквізит «Код за ЄДРПОУ/ реєстраційний номер облікової картки платника податків»:

Юридичні особи – страхувальники: зазначається код відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

Фізичних – осіб – страхувальників: зазначається номер, що відповідає реєстраційному номеру облікової картки платника податків фізичної особи згідно з довідкою Державної податкової адміністрації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Для застрахованих осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті, зазначаються дані свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування: серія та номер (NNN XXXXXX - три літери, пробіл, шість цифр); у разі якщо у такої застрахованої особи відсутнє свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, проводиться реєстрація за паспортними даними, зазначаються: серія та номер (БКNNXXXXXX - "БК" - константа, що вказує на реєстрацію за паспортними даними; "NN" - дві українські літери серії паспорта (верхній регістр); "XXXXXXX" - шість цифр номера паспорта (з ведучими нулями); для осіб, які не є громадянами України, але працюють на території України та не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, зазначаються серія та номер документа, що засвідчує особу (FNNNNNNNNN, де "F" - латинська літера (константа), далі "NNNNNNNNN" - довільний набір латинських, російських та українських літер, а також цифр).

Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 7.

Реквізит «Найменування / прізвище, ім’я, по батькові (страхувальника/фізичної особи: вносяться назва страхувальника або повністю прізвище, ім'я та по батькові відповідно до україномовної сторінки паспорта застрахованої особи, а для застрахованих осіб із числа іноземців - відповідно до засвідченого у встановленому законодавством України порядку перекладу українською мовою паспортного документа.

Реквізит «Місцезнаходження / місце проживання »:

  • для юридичних осіб, зазначається місцезнаходження;
  • для фізичних осіб, зазначається місце проживання.

Даний реквізит є обов’язковим для заповнення.

Реквізит «Вихідний № у страхувальника та дата»: якщо страхувальник здійснює реєстрацію вихідної кореспонденції, проставляється реєстраційний номер відповідно до журналу реєстрації вихідної документації страхувальника, який потім зазначається на кожному аркуші звіту.

Всі аркуші документів нумеруються та комплектуються страхувальником.

Реквізит «Код основного виду економічної діяльності, відповідно до якого встановлено клас професійного ризику»: заповнюється згідно довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, виданої органом статистики для юридичних осіб, для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників згідно КВЕД, зазначений ним при державній реєстрації.

 

Реквізит «Код територіального органу доходів і зборів, до якого подається звіт»: вноситься код органу доходів і зборів, у якому страхувальник зареєстрований як платник страхових внесків.

Реквізит «Назва таблиці »: навпроти назви таблиці зазначається кількість аркушів.

Графа "Кількість аркушів": зазначається кількість аркушів документів однієї таблиці.

Графа "Кількість рядків": для додатка 7 нічого не зазначається.

Поле «Страхувальник: Реєстраційний номер облікової картки платника податків, Підпис та П.І.Б»:заповнюється відповідно до змісту поля. Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 7.

Поле «Головний бухгалтер: Реєстраційний номер облікової картки платника податків, Підпис та П.І.Б»: заповнюється відповідно до змісту поля. Цей реквізит заповнюється однаково для всіх таблиць додатка 7.

Реквізит «Реєстраційний  номер  звіту в територіальному органі доходів і зборів та Дата реєстрації  в територіальному органі доходів і зборів»: зазначається номер, який надається кожному звіту відповідальною особою в територіальному органі доходів і зборів, що приймає звіт, із зазначенням дати. При внесенні відповідних відомостей до цього реквізиту відповідальна особа органу доходів і зборів, що прийняла звіт, обов'язково засвідчує ці відомості підписом із зазначенням прізвища з ініціалами.

Реквізит «Розписка про одержання звіту територіальним органом доходів і зборів за ____місяць 20___року» (далі - Розписка): заповнюється відповідальною особою  територіального органу доходів і зборів, що прийняла звіт. В Розписці дублюються відомості, занесені до вищезазначених реквізитів титульного аркуша, та зазначається кількість аркушів документів, отриманих від страхувальника, разом з титульним аркушем (це кількість аркушів документів з графи "Усього" титульного аркуша плюс "+" один аркуш). По лінії відрізу Розписка відрізається відповідальною особою територіального органу доходів і зборів, що прийняла звіт, завіряється штампом з грифом "ОТРИМАНО" та повертається страхувальнику.

Титульний аркуш та всі аркуші таблиць звіту завіряються підписом страхувальника  та засвідчуються печаткою (за наявності). Всі аркуші документів нумеруються та комплектуються страхувальником і звіт передається за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів.

Заповнення таблиці  додатка 7 Таблиця. Відомості про застраховану особу, з якою стався нещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання

 

Реквізит « Місяць та рік, в якому подається звіт»: відображається місяць та рік, в якому подається звіт.

Реквізит «Код за ЄДРПОУ/ реєстраційний номер облікової картки платника податків»: дивитись заповнення аналогічного реквізиту титульного аркуша.

Реквізит «Найменування страхувальника або прізвище, ім’я, по батькові – для фізичної особи – підприємця»: зазначається найменування страхувальника відповідно до реєстраційних даних.

Реквізит «Номер облікової картки застрахованої особи» зазначається десятирозрядний код, під яким застрахована особа зареєстрована як платник податків в Державному реєстрі фізичних осіб (ДРФО).

Для застрахованих осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів та мають відмітку в паспорті, зазначаються дані свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування: серія та номер (NNN XXXXXX - три літери, пробіл, шість цифр); якщо в такої застрахованої особи відсутнє свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, проводиться реєстрація за паспортними даними, зазначаються: серія та номер (БКNNXXXXXX -     "БК" - константа, що вказує на реєстрацію за паспортними даними; "NN" - дві українські літери серії паспорта (верхній регістр); "XXXXXX" - шість цифр номера паспорта (з ведучими нулями); для осіб, які не є громадянами України, але працюють на території України та не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, зазначаються серія та номер документа, що засвідчує особу (FNNNNNNNNN, де "F" - латинська літера (константа), далі "NNNNNNNNN" - довільний набір латинських, російських та українських літер, а також цифр;

Реквізит «Код категорії застрахованої особи»: зазначається з таблиці відповідності кодів категорії застрахованої особи та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування  (додаток 2). Вибраний із цієї таблиці код категорії застрахованої особи має відповідати фактичному статусу застрахованої особи.

Реквізит «Громадянин України»: зазначається так чи ні.

Дата, дати складання акта настання нещасного випадку, пов'язаного з виробництвом, або з дати складання акта розслідування професійного захворювання за формою П-4.

Реквізит «Назва професії (посади, розряду, роботи) застрахованої особи, за якою вона працювала до настання страхового випадку»: заповнюється відповідно до фактичного змісту реквізиту із зазначенням назви професії, за якою працювала особа до настання страхового випадку.

Реквізит «Період трудових відносин»: зазначити дату початку та дату закінчення трудових відносин.

У Звіті про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання зазначається розрахунковий період за останні шість місяців, що передують місяцю, в якому стався нещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання.

Поле «Місяць, за який проведено нарахування»: заноситься місяць, за який проведено нарахування.

Поле «Кількість календарних днів (не враховуючи календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин**)» - до поважних причин належать тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком.

Поле «Сума нарахованої за розрахунковий період заробітної плати в межах максимальної величини, на яку нараховано єдиний внесок (не враховуючи суми виплати***), грн.» - під сумами виплати, що не враховуються, маються на увазі виплати по тимчасовій непрацездатності, відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами, відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або шестирічного віку за медичним висновком.

Поле «Відмітка про сплату єдиного внеску (так, ні)»: проставляється так або ні, враховуючи, чи були сплачені внески.

 

 

Матеріали підготував

Микола Паламарюк, головний спеціаліст сектора обліку застрахованих осіб управління надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій областіГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2015 р.