Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
    На головну   |   Контакти   |    Мапа сайту         

    Понеділок, 18 червня, 2018 року

збільшити розмір шрифта 100% розмір шрифта зменшити розмір шрифта         Поставити запитання  |  Залишити відгуки або пропозиції 

Актуальні запитання
Особа одержує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”, працює на науковій посаді. Чи буде відноситись дана робота до інших посад?
Які документи мають надавати працюючі особи для уточнення характеру та періоду роботи після 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, станом на 1 квітня 2015 року працює за договором цивільно-правового характеру (має право на індексацію пенсії). Розмір призначеної пенсії становить 1400 грн., розмір пенсії з індексацією – 1579,36 грн., тобто більше ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Як буде виплачуватись у даному випадку пенсія?
Гр. М. отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та продовжує працювати на посаді державного службовця. У липні 2015 року набуде право на перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 зазначеного закону. Чи матиме право особа на перерахунок пенсії?
Пенсіонер з 01.04.2014 працює на посаді державного службовця. З 28.04.2014 увільнений від роботи в зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на особливий період, але не більше одного року. Чи буде припинено виплату пенсії з 01.04.2015 ?
Пенсіонер є інвалідом ІІ групи і працює на посаді, що відноситься до державної служби в органах доходів і зборів.
Громадянину С., 1945 року народження, призначена пенсія у зв'язку з втратою годувальника за померлу дружину відповідно до Закону України “Про державну службу”. Працює на посаді журналіста комунального засобу масової інформації. В якому розмірі буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Змінено редакцію частини третьої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Чи слід вважати працюючим пенсіонера, який перебуває на обліку в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги по безробіттю?
В якому порядку буде проводитись сплата податку на доходи фізичних осіб і військового збору по пенсіях працюючих пенсіонерів з 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в розмірі 1600 грн. В якому розмірі буде виплачуватись пенсія з 1 квітня 2015 року в період роботи приватним підприємцем?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Як з 01.04.2015 буде проводитися їй виплата в період роботи юристом у приватній фірмі?
Особі призначено пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, вона працює на посаді державного службовця. Чи буде припинено виплату пенсії, у зв’язку зі змінами, внесеними до законодавства з 1 квітня 2015 року?
З квітня 2011 року особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”. По даний час продовжує працювати на науковій посаді на умовах контракту. Як буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Пенсіонер працює на умовах цивільно-правового договору. Чи буде виплачуватися пенсія у період отримання доходу за виконану роботу?
Чи виплачується пенсія, призначена відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», у період роботи на посаді журналіста державного/комунального засобу масової інформації.
З яких строків поновлюється виплата пенсії після звільнення з роботи або змінюється порядок її виплати після звільнення з посади.
Який порядок здійснення перерахунку пенсії з урахуванням стажу, набутого після її призначення. Чи залежить це від перерв у роботі?
Який розмір підвищення встановлено для членів сімей загиблих військовослужбовців?
Чи враховується в подвійному розмірі період перебування у відпустці по догляду за малолітньою дитиною до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, за умови, якщо весь час працюю медичною сестрою в інфекційному відділенні?
В 2002-2006 роках я навчався, в 2007-2008 роках проходив військову службу. Чи будуть зараховані ці періоди до страхового стажу?
Чи можливо призначити пенсію жінці у зв’язку з втратою годувальника, якщо на день смерті чоловіка вона була з ним розлучена, однак здійснює догляд за спільною дитиною, якій ще не виповнилося 8 років?
Мій чоловік отримував пенсію за віком до дня смерті ( до 2014р.).Чи обов’язково в разі переходу на пенсію у зв’язку з втратою годувальника подавати довідки про його заробітну плату?
Я безробітний, перебуваю на обліку в службі зайнятості. Чи зарахують мені цей період до страхового стажу при призначенні пенсії?
Я втратила обох батьків і залишилась круглою сиротою. В 2013 році я закінчила навчання в університеті. Нещодавно мені виповнилось 22 роки. Чи маю я право на одержання пенсії по втраті годувальника і до якого віку.
Чи зараховуються до страхового стажу для призначення пенсії період догляду за інвалідом або престарілою особою
Чи мають право на пенсію в разі втрати годувальника усиновлені діти, пасинок і падчерка та чи зберігається право на отримання пенсії в разі втрати годувальника за неповнолітніми дітьми в разі їх подальшого усиновлення ?
Чи можна працювати за сумісництвом вчителем в школі та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?
Чи зараховується до стажу період перебування в центрі зайнятості?
Чи потрібно для призначення одноразової грошової допомоги звільнятися з посади вчителя, яка дає право на цю допомогу?


ТРК Буковина

 
Типові помилки

Типові помилки, які допускаються страхувальниками при формуванні звітних документів в розрізі застрахованих осіб

 

Зміст помилки та /або розшифровка помилки Коментар Дії щодо виправлення помилки 
Таблиця 5 (Відомості про трудові відносини осіб) Додатку 4 
Таблиця 5 аркуш 2 рядок 5. Для ЗО ПЕТРЕНКО ЛІЛІЯ МИХАЙЛІВНА з категорією особи 1 в полі «Дата закінчення трудових відносин, відносин за договорами ЦПХ та відпусток» дублюються записи про дату закінчення таких відносин По згаданій в тексті помилки особі, страхувальником в таблиці 5 двічі відображено записи щодо дати закінчення трудових відносин. Тобто, страхувальником можливо була допущена помилка у відображені  періодів звільнення та/або прийняття на роботу, або з невідомих причин особу відобразили в таблиці 5 двічі. Звірити періоди трудових відносин роботодавця (страхувальника) із застрахованою особою (Таблиця 5 аркуш 2 рядок 5), уточнити правильність застосування категорії особи.  Виправити помилку та повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 5)
Таблиця 5 аркуш 1 рядок 10. Поле "Прізвище, ім`я, по батькові" містить заборонені символи. ПІБ необхідно вносити на українській мові. При заповнені реквізитів таблиці 5 (відомості про трудові відносини) страхувальником були використані заборонені символи. В даному випадку при наборі "П.І.Б." застрахованої особи  помилково використовувалися латинські та російські символи. Виправити помилку шляхом введення дозволених символів (введення українською мовою) та повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 5)
Таблиця 5 аркуш 6 рядок 7. Для ЗО ДОНИК ОЛЕГ ВЛАДИСЛАВОВИЧ 3111111192 з категорією 1 заповнено колонку "Договір ЦПХ за основним місцем роботи (1-так, 0-ні)". Зазначена колонка заповнюється лише для категорії 3. В таблиці 5 (відомості про трудові відносини) для зазначеної особи страхувальником було визначено категорію - 1(наймані працівники з трудовою книжкою) та заповнено поле "Договір ЦПХ за основним місцем роботи", хоча згадане поле повинно заповнюватися для осіб з категорією -3 (особи, які виконують роботи за договорами ЦПХ). Слід, зауважити, що страхувальником можливо була допущена помилка у визначені категорії особи, або помилково заповнено поле "Договір ЦПХ за основним місцем роботи"    Провести уточнення категорії застрахованої особи (зазначеної в таблиці 5 аркуш 6 рядок 7),  заповнити поля з врахуванням фактичного змісту  визначеного коду. Після виправлення помилок повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 5)
Зміст помилки та /або розшифровка помилки Коментар Дії щодо виправлення помилки 
Таблиця 6 (Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам) Додатку 4 
Таблиця 6 аркуш 2 рядок 10. Для ЗО ПЕТРЕНКО ПАВЛО ФЕДОРОВИЧ 2391111176 з кодом категорії 1 заповнено поле «Кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами". Зазначене поле заповнюється лише для ЗО з категоріями 42,43,44 та 45 По згаданій в тексті помилки особі (катерогія ЗО - 1 - найманий працівник на загальних підставах), заповнено поле «Кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами". Зазначене поле заповнюється лише для ЗО з категоріями 42,43,44 та 45. Тобто, можливо, що страхувальником було неправильно визначено код застрахованої особи, або помилково заповнено реквізит «Кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами". Провести уточнення коду категорії застрахованої особи зазначеної в таблиці 6 аркуш 2 рядок 11. Заповнити поля з врахуванням фактичного змісту реквізитів, враховуючи визначений код категорії застрахованої особи. Після виправлення помилки повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 6)
Таблиця 6 аркуш 2 рядок 5. Для ЗО ІВЧЕНКО МАРІЯ ВАСИЛІВНА 2371111884 в полі "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця" кількість днів внесено за звітний місяць більше ніж в одному рядку, крім ЗО з кодами 42,43,44,45. Значення цього показника має вноситися одним числом в одному з рядків заповнених за звітний місяць. Виправте зазначену помилку По згаданій в тексті помилки особі, в двох (або більше) рядках заповнено поле  "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця". Зазначене поле може бути заповнено більше ніж один раз по застрахованій особі у випадках  якщо рядками відображається нарахування допомоги у звязку з вагітністю та пологами (коди застрахованої особи 42,43,44 та 45).  Тобто, можливо, що страхувальником було неправильно визначено код застрахованої особи, або помилково заповнено реквізит "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця". Провести уточнення коду категорії застрахованої особи зазначеної в таблиці 6 аркуш 2 рядок 5. Заповнити поле  "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця"  враховуючи визначений код категорії застрахованої особи,  фактичний зміст згаданого резвізиту та правил заповнення. Після виправлення помилок повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 6)
Таблиця 6 аркуш 9 рядок 7. Для ЗО ІЛЮК МАРИНА МИКОЛАЇВНА 2911111168 з кодом категорії 42, 43, 44, 45 відсутній запис в таблиці 5 з категорією особи "5" По згаданій в тексті помилки особі, страхувальником використано код категорії ЗО- 42 (особи, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах) та відображено в таблиці 6 Додатку 4 нарахування допомоги у звязку з вагітністю та пологами, проте зазначена особа не відображалась в таблиці  5 (відомості про трудові відносини) Додатка 4. Тобто, можливо, що страхувальником було помилково невключено даного працівника до таблиці 5, яка вимагає відображення періоду початку перебування осіб у відпустці у звязку з вагітністю та пологами. Включити в таблицю 5 (відомості про трудові відносини осіб) працівника у якого в таблиці 6 були відображуні суми допомоги у звязку з вагітністю та пологами. Врахувати в таблиці 5 необхідний код особи 3 (особи яким надана відпустка у звязку з вагітністю та пологами) та відобразити дату початку відпустки у звязку з вагітністю та пологами. Після виправлення помилки повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 5)
Зміст помилки та /або розшифровка помилки Коментар Дії щодо виправлення помилки 
Таблиця 6 (Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам) Додатку 4 
Таблиця 6 аркуш 14 рядок 9. Для ЗО ЧЕРВАТЮК ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА 3011111163 з кодом категорії 42, 43, 44, 45 не заповнено поле «Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця» у місяцях, що перевищують звітний місяць По згаданій в тексті помилки особі, страхувальником використано, в таблиці 6 Додатку 4, код категорії ЗО- 42 (особи, яким надано відпустку у звязку з вагітністю та пологами) та відображено числові значення щодо помісячної розбивки, в тому числі заповнено поле «Кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами". Проте  записиу згаданому полі відсутні.  Тобто,  страхувальником помилково не було заповнено необхідний реквізит, що і викликало помилку. Таблиця 6 аркуш 14 рядок 9. Для ЗО ЧЕРВАТЮК ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА 3011111163 з кодом категорії 42, 43, 44, 45 заповнити поле «Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця» у місяцях, що перевищують звітний місяць. Повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 6)
Таблиця 6 аркуш 2 рядок 4. Для ЗО МАЙСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА 3111111112 з кодом категорії 42,43,44,45 заповнено поле «Кількість днів тимчасової непрацездатності"». Це поле з 1 жовтня 2013 для цих категорій не заповнюється У звязку із зміною форми звітності (Таблиця 6 Додатку 4)  поле «Кількість днів тимчасової непрацездатності» для категорій застрахованих осіб 42,43,44,45 не заповнюється з причин введення нового поля «Кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами", яке необхідно заповнювати в даному випадку. Отже, з 1 жовтня 2013 при відображені категорій застрахованих осіб, яким надано  відпустку у звязку з вагітністю та пологами (42,43,44,45)  поле «Кількість днів тимчасової непрацездатності» не заповнюється.  Сформувати інформацію щодо рядка 4 аркушу 2 Таблиці 6 з врахуванням того, що з 1 жовтня 2013 при відображені категорій застрахованих осіб, яким надано відпустку у звязку з вагітністю та пологами (42,43,44,45)  поле «Кількість днів тимчасової непрацездатності» не заповнюється. Повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 6)
Зміст помилки та /або розшифровка помилки Коментар Дії щодо виправлення помилки 
Таблиця 6 (Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам) Додатку 4 
Таблиця 6 аркуш 1 рядок 1. Для ЗО ЧОВГАН ЮЛІЯНА ШТЕФАНІВНА 2111111110 не заповнено дані в колонці "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця».Таблиця 6 аркуш 1 рядок 2. Для ЗО МЕЛЬНИК ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ 3111221110 не заповнено дані в колонці "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця». По згаданих в тексті помилки особах, в таблиці 6 (відомості про нарахований заробіток (дохід) застрахованим особам), страхувальником не заповнено поле "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця». Згаданий реквізит є обовязковим для заповнення, оскільки передбачає інформацію про кількість дні перебування у трудових відносинах зі страхувальником протягом календарного звітного місяця. Необхідно заповнити поле "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця». Повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. виправлену Таблицю 6).
Зміст помилки та /або розшифровка помилки Коментар Дії щодо виправлення помилки 
Таблиця 7 (Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства) Додатку 4 
Таблиця 7 аркуш 16 рядок 9. Для ЗО РИМА ВАСИЛЬ ГЕРАСИМОВИЧ зазначте варіант необхідної одиниці виміру та фактичну тривалість спецстажу за кодом підстави (Реквізити 12, 13 та 14 таблиці 7) Страхувальником невірно відображено одиниці виміру та фактичну тривалість спецстажу за кодом визначених підстав для обліку спецстажу. Зазначте варіант необхідної одиниці виміру та фактичну тривалість спецстажу за кодом підстави (Реквізити 12, 13 та 14 таблиці 7). Виправити помилку та повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. сформовану Таблицю 7).
Таблиця 7 аркуш 20 рядок 2. Для ЗО УНГУРЯН ПЕТРО ПЕТРОВИЧ в полі "Кінець періоду" зазначено день більше дати припинення трудових відносин, що зазначена в таблиці 5 для цієї ЗО, крім ЗО з категоріями 3, 4, 5 та 6. Приведіть у відповідність ці дані По згаданій в тексті помилки особі, страхувальником в таблиці 5 (відомості про трудові відносини) вказано дату припинення трудових відносин відмінну від числових значень, які були відображені в Таблиці 7 (Наявність підстав для обліку спецстажу….). Тобто, фактично при співставленні таблиці 5 та таблиці 7 (в даному випадку) можливо робити висновок, що за особою після припинення трудових відносин зі страхувальником, в подальшому, продовжує зберігатися підстава для обліку спецстажу. Отже, страхувальником можливо була допущена помилка (в таблиці 7) у визначенні періоду дії спецстажу, або невірно визначений код категорії застрахованої особи.    Уточнити дату припинення трудових відносин та категорію особи зазначеної в таблиці 5 (відомості про трудові відносини). Сформувати таблицю 7 з врахуванням вимог: в полі "Кінець періоду" не може зазначатися день більше дати припинення трудових відносин, що зазначена в таблиці 5 для цієї ЗО, крім ЗО з категоріями 3, 4, 5 та 6. Приведіть у відповідність ці дані. Виправити помилку та повторно надіслати повний комплект документів сформованого звіту (всі необхідні таблиці Додатку 4 в т.ч. сформовану Таблицю 7).

 

Матеріал підготував     
Микола Паламарюк, головний спеціаліст сектора обліку застрахованих осіб управління надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 


ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2015 р.