Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
    На головну   |   Контакти   |    Мапа сайту         

    Неділя, 24 червня, 2018 року

збільшити розмір шрифта 100% розмір шрифта зменшити розмір шрифта         Поставити запитання  |  Залишити відгуки або пропозиції 

Актуальні запитання
Особа одержує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”, працює на науковій посаді. Чи буде відноситись дана робота до інших посад?
Які документи мають надавати працюючі особи для уточнення характеру та періоду роботи після 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, станом на 1 квітня 2015 року працює за договором цивільно-правового характеру (має право на індексацію пенсії). Розмір призначеної пенсії становить 1400 грн., розмір пенсії з індексацією – 1579,36 грн., тобто більше ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Як буде виплачуватись у даному випадку пенсія?
Гр. М. отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та продовжує працювати на посаді державного службовця. У липні 2015 року набуде право на перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 зазначеного закону. Чи матиме право особа на перерахунок пенсії?
Пенсіонер з 01.04.2014 працює на посаді державного службовця. З 28.04.2014 увільнений від роботи в зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на особливий період, але не більше одного року. Чи буде припинено виплату пенсії з 01.04.2015 ?
Пенсіонер є інвалідом ІІ групи і працює на посаді, що відноситься до державної служби в органах доходів і зборів.
Громадянину С., 1945 року народження, призначена пенсія у зв'язку з втратою годувальника за померлу дружину відповідно до Закону України “Про державну службу”. Працює на посаді журналіста комунального засобу масової інформації. В якому розмірі буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Змінено редакцію частини третьої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Чи слід вважати працюючим пенсіонера, який перебуває на обліку в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги по безробіттю?
В якому порядку буде проводитись сплата податку на доходи фізичних осіб і військового збору по пенсіях працюючих пенсіонерів з 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в розмірі 1600 грн. В якому розмірі буде виплачуватись пенсія з 1 квітня 2015 року в період роботи приватним підприємцем?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Як з 01.04.2015 буде проводитися їй виплата в період роботи юристом у приватній фірмі?
Особі призначено пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, вона працює на посаді державного службовця. Чи буде припинено виплату пенсії, у зв’язку зі змінами, внесеними до законодавства з 1 квітня 2015 року?
З квітня 2011 року особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”. По даний час продовжує працювати на науковій посаді на умовах контракту. Як буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Пенсіонер працює на умовах цивільно-правового договору. Чи буде виплачуватися пенсія у період отримання доходу за виконану роботу?
Чи виплачується пенсія, призначена відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», у період роботи на посаді журналіста державного/комунального засобу масової інформації.
З яких строків поновлюється виплата пенсії після звільнення з роботи або змінюється порядок її виплати після звільнення з посади.
Який порядок здійснення перерахунку пенсії з урахуванням стажу, набутого після її призначення. Чи залежить це від перерв у роботі?
Який розмір підвищення встановлено для членів сімей загиблих військовослужбовців?
Чи враховується в подвійному розмірі період перебування у відпустці по догляду за малолітньою дитиною до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, за умови, якщо весь час працюю медичною сестрою в інфекційному відділенні?
В 2002-2006 роках я навчався, в 2007-2008 роках проходив військову службу. Чи будуть зараховані ці періоди до страхового стажу?
Чи можливо призначити пенсію жінці у зв’язку з втратою годувальника, якщо на день смерті чоловіка вона була з ним розлучена, однак здійснює догляд за спільною дитиною, якій ще не виповнилося 8 років?
Мій чоловік отримував пенсію за віком до дня смерті ( до 2014р.).Чи обов’язково в разі переходу на пенсію у зв’язку з втратою годувальника подавати довідки про його заробітну плату?
Я безробітний, перебуваю на обліку в службі зайнятості. Чи зарахують мені цей період до страхового стажу при призначенні пенсії?
Я втратила обох батьків і залишилась круглою сиротою. В 2013 році я закінчила навчання в університеті. Нещодавно мені виповнилось 22 роки. Чи маю я право на одержання пенсії по втраті годувальника і до якого віку.
Чи зараховуються до страхового стажу для призначення пенсії період догляду за інвалідом або престарілою особою
Чи мають право на пенсію в разі втрати годувальника усиновлені діти, пасинок і падчерка та чи зберігається право на отримання пенсії в разі втрати годувальника за неповнолітніми дітьми в разі їх подальшого усиновлення ?
Чи можна працювати за сумісництвом вчителем в школі та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?
Чи зараховується до стажу період перебування в центрі зайнятості?
Чи потрібно для призначення одноразової грошової допомоги звільнятися з посади вчителя, яка дає право на цю допомогу?


ТРК Буковина

 
Робота зі зверненнями громадян

Діяльність органів Пенсійного фонду України в Чернівецькій області протягом січня-березня 2015 року була спрямована на забезпечення виконання законів України, сприяння втіленню їх у життя, зміцнення їх авторитету, охорону прав, свобод і законних інтересів громадян.

Робота по забезпеченню реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, а також неухильне виконання Закону України «Про звернення громадян» в головному та підвідомчих управліннях Пенсійного фонду області надалі залишається пріоритетним напрямком в роботі органів Пенсійного фонду України в області.

За період з 01.01.2015 по 31.03.2015 до органів Пенсійного фонду України в Чернівецькій області надійшло 1379 звернень, що на 526 звернень менше, ніж за аналогічний період 2014 року (1905). Питома вага звернень, які надійшли з вищих органів влади до управлінь Фонду області, становить 29,5% (67) від загальної кількості письмових звернень (227). До «Урядового контактного центру» звернулось 50 осіб або 3,6% від загальної кількості усіх звернень, що менше на 16 в порівнянні з минулим роком (66).

 

Необхідна інформація

Кількість звернень

за 01.01.-31.03.

2014 року

за 01.01.-31.03.

2015 року

Приріст

1.

Загальна кількість звернень громадян, що надійшли до органів Пенсійного фонду, в т.ч.:

 

1839

 

1329

-510

 

 - в письмовій формі

186

227

+41

 

 - на особистому прийомі

1653

1102

-551

2.

- до Державної установи ”Урядовий контактний центр”

66

 

50

 

-16

 

 

Всього:

1905

1379

-526

 

В області спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення загальної кількості звернень в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

Особистий прийом громадян керівним складом органів Фонду проводиться відповідно до затверджених графіків. Для інформування населення про роботу органів Фонду області, роз’яснення пенсійного законодавства здійснюють на виїзних прийомах за місцем роботи та проживання громадян. На особистих прийомах керівництва прийнято 1102 особи або 79,8% від загальної кількості усіх звернень (1381).

Протягом першого кварталу 2015 року управліннями Фонду області регулярно здійснювались виїзні прийоми керівництва, робочі візити в рамках проведення днів Пенсійного фонду та «мобільного соціального офісу», зустрічі з трудовими колективами та прийом громадян в консультативних пунктах. Особливу увагу приділено громадянам та установам, організаціям, які розташовані на віддалених околицях міста та області. Користуючись такою можливістю, громадяни мають нагоду оперативно отримати роз’яснення з питань пенсійного забезпечення та інформацію щодо діяльності органів Пенсійного фонду України. Також, спеціалістами управлінь Фонду проводяться виїзні прийоми до осіб з обмеженим фізичними можливостями, інвалідів по зору та осіб, яким виповнилося 80 і більше років. За звітний період здійснено 306 виїздів та надано консультацій 393 особам.

Окрім того, в області функціонують постійно-діючі консультативні пункти у обласному об’єднанні «Чорнобильці Буковини», приміщеннях Чернівецьких учбово-виробничих об’єднань Українських товариств сліпих та глухих, в філіях Ощадного банку, міському і районних центрах зайнятості та приміщеннях ветеранських організацій, де представники Пенсійного фонду проводять прийоми громадян згідно з графіками. За звітний період в консультативних пунктах отримали консультації та роз’яснення 335 осіб. В режимі робочого дня працює “гаряча” телефонна лінія, а в головному управлінні та в управлінні Пенсійного фонду України в м.Чернівцях працює «контакт-центр» даючи додаткову можливість усім громадянам, і особливо людям з обмеженими фізичними можливостями вчасно дізнатися про новини пенсійного законодавства. Зареєстровано 1783 телефонних дзвінки.

В області проводиться прийом громадян за принципом «єдиного вікна» в 100% територіальних та регіонального органах Пенсійного фонду області.

 

Показники

Кількісна характеристика станом на 01.04.2015

Кількість наданих консультацій, роз’яснень, послуг всього, з них:

36785

-надійшло заяв про призначення та про перерахунок пенсії

7145

-кількість звернень майбутніх пенсіонерів, щодо вивчення документів для призначення пенсії та надання фахової допомоги у їх витребуванні

851

-видано довідок

11977

-видано пенсійних посвідчень

2940

-оформлено одноразових допомог на поховання та прийнято заяв на недоотриману пенсію

3923

- кількість громадян, прийнятих на особистому прийомі

2550

-з інших питань пенсійного забезпечення

7399

з питань подання звітності  платниками ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування:

-

-замовлено страхових свідоцтв

-

-прийнято звітів

-

 

Стабільне зменшення кількості звернень громадян забезпечено завдяки прийому громадян за принципом «єдиного вікна»; наданням консультацій та роз’яснень в громадських приймальнях та на особистому та виїзних прийомах керівництва; робочим візитам в рамках проведення днів Пенсійного фонду та «мобільного соціального офісу». Також, позитивно впливає на динаміку зменшення кількості звернень надання роз’яснень за допомогою онлайн-консультацій через систему Skype-зв’язку, яка працює в усіх управліннях Пенсійного фонду в області. Статистика показує, що дистанційний спосіб отримання консультацій стає дедалі поширенішим, а отже необхідний для населення. Так, від початку року отримали консультації з пенсійного забезпечення в режимі Skype-зв’язку 482 особи.

 

Ірина Романова, заступник начальника управління – начальник загального відділу управління справами                                                                                 


ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2015 р.