Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
    На головну   |   Контакти   |    Мапа сайту         

    Понеділок, 18 червня, 2018 року

збільшити розмір шрифта 100% розмір шрифта зменшити розмір шрифта         Поставити запитання  |  Залишити відгуки або пропозиції 

Актуальні запитання
Особа одержує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”, працює на науковій посаді. Чи буде відноситись дана робота до інших посад?
Які документи мають надавати працюючі особи для уточнення характеру та періоду роботи після 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, станом на 1 квітня 2015 року працює за договором цивільно-правового характеру (має право на індексацію пенсії). Розмір призначеної пенсії становить 1400 грн., розмір пенсії з індексацією – 1579,36 грн., тобто більше ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Як буде виплачуватись у даному випадку пенсія?
Гр. М. отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та продовжує працювати на посаді державного службовця. У липні 2015 року набуде право на перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 зазначеного закону. Чи матиме право особа на перерахунок пенсії?
Пенсіонер з 01.04.2014 працює на посаді державного службовця. З 28.04.2014 увільнений від роботи в зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на особливий період, але не більше одного року. Чи буде припинено виплату пенсії з 01.04.2015 ?
Пенсіонер є інвалідом ІІ групи і працює на посаді, що відноситься до державної служби в органах доходів і зборів.
Громадянину С., 1945 року народження, призначена пенсія у зв'язку з втратою годувальника за померлу дружину відповідно до Закону України “Про державну службу”. Працює на посаді журналіста комунального засобу масової інформації. В якому розмірі буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Змінено редакцію частини третьої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Чи слід вважати працюючим пенсіонера, який перебуває на обліку в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги по безробіттю?
В якому порядку буде проводитись сплата податку на доходи фізичних осіб і військового збору по пенсіях працюючих пенсіонерів з 1 квітня 2015 року?
Особа отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в розмірі 1600 грн. В якому розмірі буде виплачуватись пенсія з 1 квітня 2015 року в період роботи приватним підприємцем?
Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Як з 01.04.2015 буде проводитися їй виплата в період роботи юристом у приватній фірмі?
Особі призначено пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, вона працює на посаді державного службовця. Чи буде припинено виплату пенсії, у зв’язку зі змінами, внесеними до законодавства з 1 квітня 2015 року?
З квітня 2011 року особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”. По даний час продовжує працювати на науковій посаді на умовах контракту. Як буде виплачуватися пенсія з 1 квітня 2015 року?
Пенсіонер працює на умовах цивільно-правового договору. Чи буде виплачуватися пенсія у період отримання доходу за виконану роботу?
Чи виплачується пенсія, призначена відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», у період роботи на посаді журналіста державного/комунального засобу масової інформації.
З яких строків поновлюється виплата пенсії після звільнення з роботи або змінюється порядок її виплати після звільнення з посади.
Який порядок здійснення перерахунку пенсії з урахуванням стажу, набутого після її призначення. Чи залежить це від перерв у роботі?
Який розмір підвищення встановлено для членів сімей загиблих військовослужбовців?
Чи враховується в подвійному розмірі період перебування у відпустці по догляду за малолітньою дитиною до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, за умови, якщо весь час працюю медичною сестрою в інфекційному відділенні?
В 2002-2006 роках я навчався, в 2007-2008 роках проходив військову службу. Чи будуть зараховані ці періоди до страхового стажу?
Чи можливо призначити пенсію жінці у зв’язку з втратою годувальника, якщо на день смерті чоловіка вона була з ним розлучена, однак здійснює догляд за спільною дитиною, якій ще не виповнилося 8 років?
Мій чоловік отримував пенсію за віком до дня смерті ( до 2014р.).Чи обов’язково в разі переходу на пенсію у зв’язку з втратою годувальника подавати довідки про його заробітну плату?
Я безробітний, перебуваю на обліку в службі зайнятості. Чи зарахують мені цей період до страхового стажу при призначенні пенсії?
Я втратила обох батьків і залишилась круглою сиротою. В 2013 році я закінчила навчання в університеті. Нещодавно мені виповнилось 22 роки. Чи маю я право на одержання пенсії по втраті годувальника і до якого віку.
Чи зараховуються до страхового стажу для призначення пенсії період догляду за інвалідом або престарілою особою
Чи мають право на пенсію в разі втрати годувальника усиновлені діти, пасинок і падчерка та чи зберігається право на отримання пенсії в разі втрати годувальника за неповнолітніми дітьми в разі їх подальшого усиновлення ?
Чи можна працювати за сумісництвом вчителем в школі та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?
Чи зараховується до стажу період перебування в центрі зайнятості?
Чи потрібно для призначення одноразової грошової допомоги звільнятися з посади вчителя, яка дає право на цю допомогу?


ТРК Буковина

 
СПОВ
Основні положення

Історія створення персоніфікованого обліку до вступу в силу Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” 9 липня 2003 року N 1058-IV

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ ВІДОМОСТЕЙ У СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

       Розбудова СПОВ розпочата після підписання Президентом України Указу від 4 травня 1998 р. № 401/98 "Про заходи щодо впровадження обліку відомостей у системі обов'язкового державного пенсійного страхування" та відповідних постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 1998 р. №794 і від 8 червня 1998 р. № 832, які регламентують основні положення про персоніфікований облік та необхідні заходи щодо його впровадження.
       На виконання завдань зазначених нормативно-правових документів Правління Пенсійного фонду України своїми постановами від 20 листопада 1998 р. № 15-4 та від 3 червня 1999 р. № 4-6 затвердило необхідний комплекс організаційно-розпорядчих та інструктивно-методичних матеріалів, що регламентують процес підготовки та поетапного впровадження СПОВ у регіонах України.

 

Що таке персоніфікований облік про застраховану особу

        Персоніфікований облік, створений на основі новітніх інформаційних технологій, полягає в процесі збирання, оброблення, систематизації та зберіганні передбачених законодавством про пенсійне страхування відомостей про застраховану особу.
На даний момент вже створено єдиний державний автоматизований банк відомостей про тривалість трудового стажу працівників, їх заробітки та суми внесків, а також внески, які сплатили до Пенсійного фонду України роботодавці. В повному та своєчасному залученні платників страхових внесків до звітності, незалежно від системи оподаткування, для забезпечення прав громадян на пенсійне страхування повинна бути зацікавленість як Пенсійного фонду, так і самої застрахованої особи.
Кожна застрахована особа має можливість отримати інформацію з бази СПОВ про стаж, заробіток, суми відрахувань та внесків до Пенсійного фонду України. Для перевірки достовірності цих даних вона має право вимагати від свого страхувальника підтвердження про сплату ним страхових внесків на її користь. В разі відсутності такої інформації або подання її не в повному обсязі, застрахована особа має право спонукати роботодавця до фінансової дисципліни через суд згідно чинного законодавства.


Завдання, які стоять перед персоніфікованим обліком.

- налагодження ритмічної роботи щодо приймання звітності від страхувальників до СПОВ для регулярного оновлення даних єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб;
- повне залучення платників страхових внесків до звітності та забезпечення достовірності поданих відомостей;
- ведення активної роз’яснювальної роботи серед громадян, особливо молоді, про необхідність легалізації доходів та доцільності сплати внесків до Пенсійного фонду України;
- сприяння створенню умов для більш повного надходження платежів на пенсійне страхування;
- забезпечення згідно чинного законодавства захисту конфіденційної інформації про фізичних осіб;
- інформаційне забезпечення завдань прогнозування та планування у системі пенсійного страхування;

ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2007 р.