Новини
05.06.2015
Про подальші кроки реформування системи пенсійного забезпечення в Україні - тимчасово незайнятому населенню міста

 

Заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях Катерина Лакуста зустрілася з громадянами, котрі перебувають на обліку у Чернівецькому міському центрі зайнятості як тимчасово безробітні. Фахівець роз’яснила присутнім зміни до чинного законодавства, якими скасовано право жінок на достроковий вихід на пенсію та скасування можливості виходу на пенсію за півтора року у зв’язку зі скороченням штатів і за станом здоров’я, повідомила про зміни в нарахуванні спеціальних пенсій. Під час розмови К.Лакуста зупинилася на питаннях основних положень законопроекту щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. «Сплачуючи внески в накопичувальну систему, і, за бажанням, у недержавні пенсійні фонди, людина матиме можливість отримувати в майбутньому пенсію не з одного, а з трьох джерел пенсійного забезпечення», - наголосила фахівець. Окремо зупинилась на важливості легального оформлення трудових відносин та можливості доплати до мінімального страхового внеску в разі відсутності певних періодів страхового стажу.

Учасникам зустрічі роздано інформаційні буклети з питань пенсійного забезпечення та контактні дані, за якими можна отримати консультації  фахівців управління Фонду.

 

Раїса Царанюк, начальник відділу пенсійного забезпечення з питань контролю за призначенням і перерахуванням пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях


ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2014 рр.