Новини
02.06.2015
Пенсія – це не подарунок. Пенсія – це наслідок трудової біографії

Наразі, коли громадськість району активно обговорює основні аспекти впровадження пенсійної реформи, до фахівців пенсійної служби чимало запитань: про вплив страхового стажу на розмір майбутньої пенсії, порядок зарахування стажу роботи у колишніх агроформуваннях, про механізм розподілу коштів з накопичувальної пенсійної системи, про пенсію, призначену на пільгових умовах тощо.

Сьогодні хочу порушити питання, яке надто важливе для кожного учасника пенсійної системи саме зараз, коли в пенсійному законодавстві передбачається  справедливий підхід до призначення пенсії за єдиними принципами. Про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та про негативні наслідки заробітної плати «в конверті» пишуть роками. Але хвилює той факт, що 40 страхувальників Кельменеччини, з них 20 – фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, не дотримуються законодавства про працю, виплачуючи своїм найманим працівникам заробітну плату, нижче мінімальної. Такі факти (за звітністю за квітень поточного року) виявлено у Кельменецькому ВУЖКГ (керівник Довгань М.Д.), ГРП «Нелиповецьке» (Заїка Л.А.), Кельменецька районна організація УТМР (Хохуляк В.В.), ФГ «Украгро» (Беніцький В.В.), Кельменецька ДЮСШ (Оштинар Ю.П.), ТЗОВ «Ларгівське РТП» (Крецул В.В.), ПСК Кооператор Лівинецького ССТ (Ткачова З.Д.).

Кожна людина, яка погоджується на такі умови праці, має чітко розуміти, що страховий стаж формується протягом трудової діяльності, а не дарується згодом у вигляді пенсії. Тож, захищайте свої права і турбуйтеся про майбутній соціальний захист зараз. Коли ж пенсійний вік «загляне» у наше життя, буде надто пізно, щоб змінити свою трудову біографію.

 

Наталя Бабин, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі


ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2014 рр.