Новини
20.03.2015
До уваги пенсіонерів! 01.04.2015 набувають чинності зміни в пенсійному законодавстві щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам

 

У зв’язку з набранням чинності з 1 квітня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VІІІ від 02.03.2015, тимчасово, з 1 квітня по 31 грудня 2015 року, працюючим особам, пенсійна виплата яких перевищує 150 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (1423,50 грн.), у період роботи пенсія виплачується в розмірі 85 % призначеної суми, однак не менше, ніж 1423,50 грн. Дане обмеження не поширюється на одержувачів пенсій за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пенсіонерів, які після призначення пенсії продовжували працювати на посадах, що дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України» та «Про судоустрій і статус суддів», просимо повідомляти пенсійну службу також про факт переведення на інші посади. Адже, починаючи з 1 квітня до закінчення поточного року, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії за «спеціальними законами», пенсія таким особам (незалежно від її виду) не виплачуватиметься.

Пенсії, призначені згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», у період роботи на вказаних вище посадах, а також на посадах, які дають право на призначення наукової пенсії, виплачуються у розмірі 85 % від розміру пенсії, яка призначена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а в період роботи на інших посадах (роботах) – 85 % призначеної наукової пенсії.

З огляду на зазначені зміни, для забезпечення правильності виплати пенсій та з метою уникнення непорозумінь щодо розмірів пенсійних виплат,   звертаємо увагу пенсіонерів, що у разі працевлаштування чи звільнення (в тому числі реєстрації фізичних осіб-підприємців або припинення підприємницької діяльності), одержувачі пенсій повинні своєчасно повідомляти про ці обставини орган Пенсійного фонду України за місцем проживання.

Виплата пенсії в повному обсязі поновлюється з наступного дня після звільнення з роботи.

Водночас відзначимо, що незалежно від факту роботи та посади, на якій працюють пенсіонери, призначена пенсія (будь-якого виду) виплачується в повному обсязі інвалідам І та ІІ груп (незалежно від причини інвалідності), інвалідам війни ІІІ групи та учасникам бойових дій, а також членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців та осіб, прирівняних до них, визначених пунктом 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області


ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2014 рр.