Новини
13.06.2014
Формування звіту роботодавцем, який працевлаштував особу на нове робоче місце!

Постановою Кабінету Міністрів України № 153 від 13.03.2013 затверджено «Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Дія цього Порядку поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які:

- створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;

- протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати.

Якщо страхувальник створює у звітному періоді нове робоче місце у зв'язку із:

- створенням нового суб'єкта господарювання (крім того, який створений шляхом припинення);

- збільшенням штатної чисельності працівників, за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців;

- проведенням модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань та вмінь працівника;

та працевлаштовує на нього працівника, то при формуванні обов’язкової звітності до територіальних органів доходів і зборів за місцем взяття на облік це потрібно відповідним чином відобразити у звітності.

Тобто, при формуванні таблиці 1 додатка 4 потрібно обов’язково заповнити (і тільки один раз) реквізит «Кількість створених нових робочих місць у звітному періоді», за той звітний місяць, в якому було створене нове робоче місце.

У випадку працевлаштування на нове робоче місце (штатну одиницю) у звітному періоді працівника потрібно зробити відповідний запис по цій особі у таблиці 5 додатка 4, обов’язково заповнивши реквізит «Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник». Дата (число місяць та рік) створення може не співпадати з датою початку трудових відносин.

Звертаємо увагу на те, що у разі працевлаштування особи на нове робоче місце реквізит «Ознака нового робочого місця: позначка "1-так, 0-ні" в таблиці 6 додатка 4 повинен заповнюватися страхувальником протягом 2 років з моменту працевлаштування цієї особи.

Консультації з цього приводу можна отримати в територіальних органах Фонду за місцем реєстрації страхувальника.

 

Оксана Андрух, головний спеціаліст сектора обліку застрахованих осіб головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області


ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2014 рр.