Новини
22.04.2014
Відновлення втрачених документів інвалідам – ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Згідно з чинним законодавством довідки про заробітну плату за роботу (службу) у зоні відчуження видають підприємства, установи, організації (військові частини та інші військові формування) за основним місцем роботи (служби) особи або їх правонаступники.

Однак переважна кількість підприємств, установ та організацій, а також військових частин та інших військових формувань, з яких особи відряджалися для виконання роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на сьогодні ліквідовано, а відповідні документи передано на зберігання до архівних установ.

В більшості випадків інстанцій, які б могли видати довідку про заробітну плату, вже не існує і, як наслідок, обчислити пенсію по інвалідності, виходячи із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження, немає можливості. Для врегулювання питання визначення вказаного заробітку Уряд прийняв постанови № 685 від 16.07.2012 та № 886 від 29.09.2012, відповідно до яких були створені комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення),  одержану за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Регіональні комісії створені, зокрема, при обласних військових комісаріатах, територіальних органах МВС та регіональних органах СБУ. Для цивільних осіб відповідні регіональні комісії створені, зокрема, при обласних державних адміністраціях.

Згідно з типовими положеннями комісії розглядають заяви про видачу довідок про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986 -1990 роках громадянам з числа інвалідів – ліквідаторів (категорія 1) та осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи лише в разі, коли підприємства, установи, організації (військові частини, інші військові формування, органи та підрозділи системи МВС та СБУ) ліквідовано без правонаступника.

До письмової заяви, яка подається до територіальних органів соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації) цивільними особами або до регіональних комісій військовослужбовцями органів МО, МВС та СБУ, додаються (оригінали та копії):

 

Ганна Московчук, начальник відділу спеціальних пенсій


ГУ ПФУ в Чернівецькій області, 2014 рр.