Meню

Буковинським підприємцям наголошують про важливість легальної зайнятості

11.05.2018

Буковинським підприємцям наголошують про важливість легальної зайнятості

 

 

Серед основних пріоритетів діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на 2018 рік – сприяння легалізації зайнятості населення. Тому зустрічі з буковинськими підприємцями є невід’ємним фактом роз’яснювальної роботи представників пенсійної служби.

Черговий захід провела начальник Кельменецького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Оксана Корогода в с.Іванівці.

Представник Пенсійного фонду надала роз’яснення  щодо незарахування страхового стажу за періоди підприємницької діяльності, за які не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Пояснила негативні наслідки неофіційного працевлаштування найманих працівників для майбутнього соціального та пенсійного забезпечення працюючих та наголосила на важливості офіційної легальної зайнятості. Також повідомила про подальші шляхи реформування пенсійної системи і впровадження системи централізованого призначення та виплати пенсій.

Представників малого бізнесу зацікавили можливості електронних сервісів Пенсійного фонду та отримання консультацій за допомогою відеозв’язку.

Начальник Путильського сервісного центру Іван Каптарь провів зустріч з працівниками та відвідувачами Путильського селищного ринку.

Фахівець пенсійної служби повідомив присутнім, що з 1 січня 2000 року страховий стаж обчислюється за даними, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Така інформація  формується на основі звітності страхувальників - юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - про нарахування заробітної плати, а також фізичних-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, про суми нарахованого єдиного внеску. Проте, не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний внесок, внаслідок чого значно скорочуються надходження доходів до бюджету Пенсійного фонду України, кошти  якого спрямовуються на здійснення пенсійних виплат. А найголовніше – працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена.

З огляду на те, що з 1 січня нинішнього року для призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття потрібно мати не менше 25 років страхового стажу, а щороку вимога за цим критерієм зростатиме до 2028-го, коли необхідний страховий стаж становитиме 35 років, зарахування страхового стажу має важливе значення для обчислення розміру пенсійної виплати, – наголосив Іван Каптарь.

Відповідаючи на запитання присутніх, посадовець акцентував увагу фізичних осіб-підприємців на тому, що провадити діяльність необхідно таким чином, щоб не допускати заборгованості з єдиного соціального внеску, яка стоїть на заваді зарахуванню періодів роботи до страхового стажу працівникам.

Прес – служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 62