Meню

Фахівці пенсійної служби проводять роз’яснювальну роботу в трудових колективах

10.05.2018

Фахівці пенсійної служби проводять роз’яснювальну роботу в трудових колективах

 

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області докладають багато зусиль до справи інформування краян з питань пенсійного забезпечення, застосовуючи для цього різні форми комунікації. Один із ефективних спосіб – це проведення зустрічей в трудових колективах різних державних чи приватних підприємств та установ.

Начальник Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Іван Крецу провів зустріч з молодшим персоналом медичних працівників Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні.

Іван Крецу розповів про зміни у пенсійному законодавстві щодо призначення пенсій за вислугу років та пільгових пенсій. Надав роз’яснення про основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій. Повідомив про умови виплати одноразової грошової допомоги працівників охорони здоров’я при виході на пенсію за віком. Іван Крецу порадив майбутнім пенсіонерам завчасно звертатися до фахівців сервісного центру, з метою проведення попередньої правової перевірки документів, необхідних для призначення пенсії.

Заступник начальника Сторожинецького відділу обслуговування громадян Андрій Дєєв провів зустріч з працівниками територіального центру соціального обслуговування громадян.

Представник Фонду поінформував присутніх про особливості призначення пенсій з 1 січня 2018 року. Наголосив, що пенсія залежить від заробітної плати, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії. Розповів також, що територіальним органом Пенсійного фонду України в області перерахунки по додатковому стажу роботи були проведені в установлені строки та автоматизованому режимі за матеріалами пенсійних справ та відомостей, що містяться в електронних реєстрах, без необхідності звернень громадян.

В рамках проведення Дня Пенсійного фонду для мешканців сіл Василівка та Ожеве начальник Новодністровського відділу обслуговування громадян Наталя Якубовська провела зустрічі з трудовими колективами сільської ради, бібліотеки, школи та магазину.

Представник пенсійної служби ознайомила громадян з положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій», а саме: що пенсійна реформа забезпечить єдині принципи обчислення пенсій та усуне різницю в розмірах пенсій, призначених у різні роки. Зокрема, як передбачено реформою, пенсійний вік не збільшуватиметься, а лише підсилиться страховий стаж. Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватись на один рік, і у 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Наталя Якубовська підкреслила, що чим вища зарплата кожного найманого працівника, з якого сплачено страховий внесок, тим більший розмір пенсії отримують громадяни в майбутньому.

Під час заходів представники пенсійної служби Буковини нагадують, що додаткову потрібну інформацію можна отримати за допомогою відеозв'язку чи «гарячої» телефонної лінії.

Прес – служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 67