Meню

Румуномовному населенню Буковини надають роз’яснення з питань пенсійного забезпечення

07.05.2018

Румуномовному населенню Буковини надають роз’яснення з питань пенсійного забезпечення

 

Працівники пенсійної служби стараються донести потрібну інформацію до усіх мешканців багатонаціональної Буковини. З цією метою провадиться масштабна роз’яснювальна кампанія, побудована на застосуванні широкого спектру різноманітних форматів і врахуванні мовного фактору. Зважаючи на велику чисельність румуномовної етнічної групи, що проживає на території краю,  фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області зорганізовують виступи на радіо й по телебаченню, в яких надають роз’яснення з актуальних питань пенсійного забезпечення румунською мовою.

6 травня в ефірі румуномовної телепрограми “Actualitatea zilei” виступив начальник Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Іван Крецу. Представник Пенсійного фонду розповів про основні напрямки реформування пенсійної системи, про механізм осучаснення пенсійних виплат з 1 жовтня 2017 року, про залежність розміру пенсій від тривалості страхового стажу, за який сплачено страхові внески, та рівня заробітної плати, про встановлення єдиних правил нарахування пенсій і скасування особливого порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Іван Крецу поінформував, що з 1 січня 2018 року пенсія за віком призначається 60-літнім особам за наявності у них страхового стажу тривалістю 25 років. Кожні 12 місяців вимога за цим критерієм збільшуватиметься на рік до  2028 року, коли для призначення пенсії за віком необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Особливу увагу представник пенсійної служби приділив темі легалізації трудових відносин та заробітної плати. У чіткій та виразній формі він роз’яснив глядачам залежність майбутньої пенсії від суми нинішнього заробітку та тривалості страхового стажу. Іван Крецу наголосив, що підприємства, установи, організації та громадяни-суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства. Акцентував, що своєчасна й повна сплата платежів до Пенсійного фонду України, а також забезпечення працівників заробітною платою в розмірі, не меншому мінімального, – це обов’язок кожного порядного роботодавця, який дбає про соціальний захист своїх працівників.

Офіційно неоформлені працівники або ті, хто одержує гроші „в конвертах”,  ризикують залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсій та здійсненні їх перерахунків у подальшому, – резюмував представник Пенсійного фонду.

На завершення розмови Іван Крецу звернув увагу телеглядачів, що кожна застрахована особа має можливість контролювати персональні дані, які надходять від роботодавців до реєстру застрахованих осіб, в особистому кабінеті користувача веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, та пояснив порядок реєстрації на електронному сервісі.

Виклад інформації румунською мовою сприяв цілковитій доступності й зрозумілості роз’яснень мешканцям краю, серед яких є багато представників цієї національної меншини.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 68