Meню

Буковинських школярів навчають пенсійної грамотності

16.04.2018

Буковинських школярів навчають пенсійної грамотності

 

День відкритих дверей для школярів місцевої гімназії провели фахівці Вижницького відділу обслуговування громадян (сервісного центру). Учнів ознайомили з історією становлення і розвитку Пенсійного фонду України, розповіли про законодавчі зміни у пенсійній сфері та запровадження сучасних технологій, якими охоплена робота практично усіх підрозділів пенсійної служби, детально роз’яснили принципи роботи централізованої системи призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи, продемонстрували процес призначення пенсій.  Юні слухачі із зацікавленням сприйняли розповідь про електронні сервіси, ознайомились із функціональними можливостями веб-порталу та процедурою реєстрації  на ньому. Представники Фонду акцентували увагу школярів на залежності майбутньої пенсії від тривалості страхового стажу і розміру заробітної плати та роз’яснили негативний вплив отримуваної сьогодні зарплати «у конверті» на пенсійне забезпечення у літньому віці. Наостанок зауважили, що вся робота пенсійної служби базується на турботі про людей похилого віку.

У Новодністровську начальник відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Наталя Якубовська та провідний спеціаліст інформаційних систем Юлія Підлісна провели День відкритих дверей для старшокласників Новодністровської гімназії. Представники пенсійної служби розповіли школярам, які невдовзі постануть перед вибором професійного шляху, про  основи роботи Пенсійного фонду України, пояснили принципи функціонування централізованої системи призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи. Представники Фонду ознайомили учнів з роботою  веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України та провели практичні заняття з реєстрації й користування вказаним електронним сервісом.

Незвично та несподівано  розпочалися уроки в 9-10-х та 11-х класах Глибоцького ліцею. Три уроки пенсійної грамотності для старшокласників Глибоцького ліцею  провів начальник Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Іван Крецу. Представник Фонду ознайомив ліцеїстів з основними функціями та завданнями Пенсійного фонду України, нормами пенсійного законодавства, розповів про такі поняття як  «страховий стаж», «пенсія», акцентував увагу учнів на залежності її розміру від різних складових. Школярі дізнались про те, звідки беруться кошти для виплати пенсій та як формується бюджет Пенсійного фонду.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 43