Meню

Виплата пенсії по довіреності

10.04.2018

Виплата пенсії по довіреності

 

 

Статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

В разі отримання пенсії на поштовому відділенні, після першої виплати довіреність або її копію залишають на виплатному об’єкті поштового зв’язку (там її зберігають в окремій справі). Ці та інші питання виплати пенсій врегульовано  Інструкцією про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку. Після того як виплату пенсії за довіреністю здійснювали протягом 12 місяців, її одержувач має звернутися із заявою щодо продовження виплати за довіреністю до Пенсійного служби. Довіреність на виплату пенсії продовжують знову на один рік починаючи з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

У випадках виплати пенсії через банківські установи згідно з п. 14 «Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999р. № 1596 (зі змінами), якщо суми пенсій одержуються за довіреністю більше, ніж один рік або не одержуються з поточного рахунку більше, ніж один рік, то уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач пенсії повинен особисто подати нову заяву до органу Пенсійного фонду на продовження виплати пенсії за довіреністю. У разі відсутності такої заяви перерахування пенсії на поточний рахунок у визначену одержувачем установу банку припиняється, пенсія переводиться на поштове відділення зв’язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

Згідно з «Інструкцією про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.07.2009 за №592/16608, виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Прес -служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 45